25 marca 2010

OSGi Service Platform Release 4 Version 4.2 Enterprise Specification wydane, jak i moja prezentacja na 4Developers

Bodajże 2 dni temu drukowałem wybrane rozdziały z 4. szkicu dokumentu OSGi Service Platform Release 4 Version 4.2 Enterprise Specification, kiedy to Łukasz Dywicki napisał w komentarzu do W piątek 4Developers ze mną z Enterprise OSGi i in.:

Jacku masz dobre wyczucie panowie z OSGi Alliance sprezentowali Ci finalną wersję specyfikacji. :)

I faktycznie! Specyfikacja już jest, a mi zostało 2 dni, aby przedrzeć się przez chaszcze specyfikacji i rozeznać się w zmianach. Nie będzie to zbyt odkrywcze, kiedy napiszę, że wersja oznaczona jako Early Draft 4, nie należała do najlepszych pod względem treści i układu dokumentu, więc liczę, że chociażby w tym obszarze się poprawiło.

Sama specyfikacja jest lekkostrawna i czyta się ją niezwykle szybko. Nie sądzę, aby komukolwiek sprawiała trudność w zrozumieniu i zachęcam do jej lektury. Jutro (piątek) moje wystąpienie o niej i o kilku innych technologiach wokół, a już dzisiaj prezentacja slajdów!

Slajdy na piątkowe wystąpienie podczas 4Developers z tematem "Modele komponentowe SCA, OSGi, Distributed OSGi i OSGi Enterprise a Java EE" dostępne są jako JacekLaskowski-4Developers-Modele-SCA-OSGi-a-JavaEE-26.03.2010.pdf.

Proszę o uwagi odnośnie zawartości merytorycznej i tej niemerytorycznej, m.in. w postaci szaty graficznej. Każda uwaga zostanie rozpatrzona (niekoniecznie pozytywnie :)). Planuję się nimi posłużyć do nagrania screencastu wprowadzającego w temat, a przynajmniej podcastu, więc proszę, bardzo proszę o chociażby kilka. Aktywność zostanie wynagrodzona lepszą zawartością.

1 komentarz:

 1. Dużo tłumaczysz podstawa, wygląda tak jakbyś mówił do dzieci w przedszkolu ;-)

  CORBA, POJO, Spring, EJB, etc...

  A później walisz po oczach manifestem :D

  Po przeglądnięciu slajdów nie wiem na czym miałe(m)ś się skupić :-(

  Używasz koloru pomarańczowego do wyróżnienia a ścieżka ma kolor czerwony (Java) :P

  OdpowiedzUsuń