05 marca 2010

63. spotkanie Warszawa JUG - Jacek Szczukocki z "JGAP, czyli gen javy w każdym z nas"

Warszawska Grupa Użytkowników Technologii Java (Warszawa JUG)Warszawska Grupa Użytkowników Technologii Java (Warszawa JUG) zaprasza na 63. spotkanie, które odbędzie się we wtorek, 9. marca o godzinie 18:00 w sali 5440 Wydziału MIM UW przy ul. Banacha 2 w Warszawie.

Temat: JGAP, czyli gen javy w każdym z nas
Prelegent: Jacek Szczukocki

Algorytmy genetyczne (GA's) są algorytmami wyszukiwania, które działają w procesie doboru naturalnego. Rozpoczynają się od zestawu możliwych rozwiązań, który następnie ewoluuje w kierunku zestaw bardziej optymalnych rozwiązań. W zestawie rozwiązań te, które są słabe zazwyczaj wygasają podczas, gdy lepsze rozwiązania są propagowanie ich korzystne cechy, wprowadzają więcej rozwiązań do zestawu, który oferują większe możliwości (czy tu nie ma jakiegoś błędu językowego? to jeszcze mutuje :)). Przypadkowe mutacje pomagają zagwarantować, że zestaw ten nie popadnie w stagnację.

Prezentacja ma na celu zainteresowanie słuchaczy tematyką wykorzystania systemów sztucznej inteligencji, a w szczególności algorytmami genetycznymi. W trakcie prezentacji opiszę zasadę działania oraz podstawy biologiczne algorytmów genetycznych oraz innych technologii wchodzących w skład szkieletu JGAP. Prezentacja obejmie przykłady z wykorzystaniem algorytmów genetycznych z naciskiem na ich mocne i słabe strony.

Jacek Szczukocki jest absolwentem Wydziału Informatyki katedry Systemów Sztucznej Inteligencji i Systemów Ekspertowych Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Programista Java od 4 lat. Zafascynowany technologią sztucznej inteligencji i zagorzały propagator jej wykorzystania..

Planowany czas prezentacji to 1,5h, po której planuje się 15-30-minutową dyskusję.

Wstęp wolny

Zapraszam w imieniu prelegentów i grupy Warszawa JUG!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz