15 lutego 2008

Pomoc przy organizacji konferencji JAVArsovia 2008

Nie będzie to niczym odkrywczym, ale muszę o tym napisać, bo chciałbym aby impreza była lepsza niż ta, którą jestem sobie w stanie wyobrazić (i do tej pory mogliście uczestniczyć).

JAVArsovia może być największą imprezą javową w Polsce tylko i wyłącznie z Waszą i sponsorów pomocą. Mamy Was (potencjalnych prelegentów i uczestników) i mamy Was/Ich (sponsorów). Wszystko byłoby cacy, ale koniecznie należałoby zastanowić się nad wyłonieniem grupy osób, które podejmą się wyzwania przy organizacji konferencji. Nie jest to łatwe zadanie, ale nie przesadzajmy - nie należy do najtrudniejszych w Waszym życiu (nie raz byliście w trudniejszych sytuacjach i skoro wciąż tutaj jesteście, poradziliście sobie). W grupie zawsze łatwiej.

W pojedynkę to obsłużę, ale będzie to impreza na moje wyobrażenie, więc niektórzy znający mnie już mogą się skrzywić. Dodatkowo sądzę, że jest kilka spraw, które muszę omówić za kurtyną, np. sponsorzy i ich wkład oraz wybór prelegentów. Są to sprawy, których wolałbym nie poruszać publicznie, bo łatwo urazić, a urażonych trudno przekonać, że było to w *ich* dobrej sprawie (brzmi beznadziejnie, ale wierzę, że dacie sobie radę z odkodowaniem wartościowej informacji ;-)).

Proszę o kontakt osoby, które zechciałyby wesprzeć mnie w organizacji konferencji. Każdy jest osobą odpowiednią. Nigdy nie organizowałeś/-aś konferencji - i dobrze, będzie okazja się czegoś nauczyć. Organizowałeś/-aś, ale ta wygląda na niewielką imprezkę - i dobrze pomóż jej rozwinąć skrzydła. Nie interesujesz się Javą, a jesteś tutaj - i dobrze, przynajmniej spojrzysz na organizację świeżym okiem. Nie masz czasu - i dobrze, bo czym nas więcej tym mniej czasu na to trzeba poświęcić. Nie masz nawet odrobiny czasu?! Tym bardziej skontaktuj się ze mną, aby Ci pomóc, a zaoszczędzony czas będzie można przeznaczyć na organizację konferencji.

I tak możnaby wymieniać, aby próbować przekonać każdego z Was, że każdy jest stworzony, aby robić rzeczy, które do tej pory robili inni, a Wy im tylko przyklaskiwaliście i w głębi duszy chcieliście być jak oni. Jest teraz okazja to zmienić. Młody, niedoświadczony ma tyle samo pomysłów, co starszy i wyrafinowany, a czasami ma ich więcej i są one bardziej radykalne (Ci, którzy mają dzieci wiedzą o czym ja piszę).

Organizacja konferencji brzmi poważnie, ale w grupie sprowadzi się do kilku TAK/NIE bądź +1/0/-1, kilka komentarzy, może trochę pracy, ale niekoniecznie i basta, a wyróżnienie pozostanie. A jakie doświadczenie! CV znacznie lepiej wygląda z Organizator JAVArsovia - największej konferencji Java w Polsce w 2008, której sponsorami byli XYZ, AAA i BBB ze 150-200 uczestnikami.

To jest nasza impreza, więc pokaż, że chcesz być jej częścią, że to Ty ją zorganizowałeś/-aś.

Podobało się?! Przekonany?! Napisz do mnie - jacek@laskowski.net.pl i ustalimy co i jak dalej. O zakończeniu formowania grupy nie ma co wspominać, bo każdy może się przyłączyć bez względu na liczbę dni do rozpoczęcia imprezy. Przyłącz się!