21 stycznia 2010

Pakiety certyfikacyjne od Suna za 600 PLN do końca stycznia

Końcówka roku to dobry moment na jego podsumowanie i podjęcie decyzji odnośnie nowego. Pewnie niejednego z Was męczyło przeświadczenie o mizerności mijającego roku i postanowienie poprawy w kolejnym, co zwykle znowu kończy się nadmiarowymi planami, których spełnienie i tak przyniosłoby niewiele. Tak też u mnie zwykle bywa, że postanawiam wiele, a realizuję niewiele. Oby Wam się to nieprzytrafiało w tym roku i lepiej postanowić mniej i zrealizować wszystko niż postanowić zbyt wiele. Docelowo najważniejsze jest nasze samopoczucie, które szkoda byłoby popsuć na własne życzenie zbyt wygórowanymi postanowieniami. W końcu, nasze życie to nie ciągła praca w korporacji, a po co dobijać się wyśrubowanymi wymaganiami w stosunku do siebie "po godzinach".

I tak możnaby jeszcze długo, ale tutaj o Javie ma być, a nie o mglistych marzeniach ściętej głowy. "Mnie to lotto" jeszcze mnie nie dotyczy, więc humor poprawiam sobie kolejnymi certyfikatami, co po części rekompensują mi niespełnione postanowienia z innych dziedzin. Kilka certyfikatów już poszło na półkę "Zdane", a kilka z nich jeszcze oczekuje na swoje 5 minut.

Pamiętam, że podczas organizowania spotkania z Kirkiem Pepperdine w ramach Warszawa JUG, Sun zaoferował nam nie tylko strawę na to spotkanie, ale i zniżki na certyfikaty javowe. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego pod koniec roku, kiedy firmy pchają na rynek produkty w korzystnych cenach, aby podbić zyski, ale ta konkretnie oferta wydała mi się interesująca (pamiętam pewną rozmowę, w której uczestniczyłem jako kupujący, który upierał sie przy wyższej cenie, która przypominała targowanie z "Żywota Briana" Monty Pythona) - w ramach tej ceny mamy również możliwość podejścia do egzaminu testowego. Wszystko za 600 PLN. Nie raz słyszę o planach innych z światka javowego i wciąż przewija się jedno - zdać ten czy tamten egzamin. Mimo, ze zwykle przeszkodą jest brak czasu, to jak mawiał Grzesiek Duda (a może to był Radek Holewa):

"Jeśli nie masz czasu na zrobienie czegokolwiek nowego, to zrobienie chociażby jednej z tych rzeczy nie zmieni tego stanu, a zawsze to jedna rzecz do przodu."

Nie jestem pewien, czy szło to dokładnie tak, ale w moim przypadku sprawdza się ta wersja (może stąd brak wyników "na poziomie" i wszystko idzie "po łebkach"?).

Wracając do Suna i jego oferty certyfikacyjnej, to mamy do dyspozycji wszystkie javowe w cenie, która powinna dać się rozliczyć w naszych korporacjach. To w końcu dla dobra wspólnego. Najważniejsze, że kupujemy pakiet teraz, do końca stycznia 2010, a zdajemy do końca roku. Jeśli potrzebujesz dodatkowego bodźca certyfikacyjnego, to świadomość posiadania już zapłaconego egzaminu spełni się w tej roli doskonale. Może i mi w końcu powiedzie się przy SCWCD i SCEA.

Pełna treść oferty od Suna (za ich pozwoleniem):

W ramach oferty mogą Państwo kupić vouchery na wymienione poniżej certyfikacje z pakietem ePractice (pytania testowe). Wysyłając zamówienie należy wpisać kod oferty PL_EXL

CX-310-065 + WGS-PREX-J065C Sun Certified Java Programmer (SCJP)
http://www.sun.com/training/catalog/courses/WGS-PREX-J065C.xml

CX-310-083 + WGS-PREX-J083C Sun Certified Web Component Developer (SCWCD)
http://www.sun.com/training/catalog/courses/WGS-PREX-J083C.xml

CX-310-091 + WGS-PREX-J091C Sun Certified Business Component Developer (SCBCD)
http://www.sun.com/training/catalog/courses/WGS-PREX-J091C.xml

CX-310-230 + WGS-PREX-J230C Sun Certified Developer For Java Web Services (SCDJWS)
http://www.sun.com/training/catalog/courses/WGS-PREX-J230C.xml

CX-310-110 + WGS-PREX-J110C Sun Certified Mobile Application Developer (SCMAD)
http://www.sun.com/training/catalog/courses/WGS-PREX-J110C.xml

CX-310-052 + WGS-PREX-J052C Sun Certified Enterprise Architect (SCEA)
http://www.sun.com/training/catalog/courses/WGS-PREX-J052C.xml

Cena katalogowa każdego z powyższych pakietów to 750 PLN + 165 PLN = 915 PLN
Cena dla uczestników spotkania: *600 PLN* za pakiet

Oferta ważna jest do końca stycznia 2010 r.

W przypadku pytań proszę o kontakt,
Oliwia Łączyńska

--
Sun Business Development Manager Sun Learning Services,
SUN Microsystems Poland Sp. z o.o.