09 stycznia 2010

59. spotkanie Warszawa JUG - Michał Margiel z "JavaFX bez ściemy"

Warszawska Grupa Użytkowników Technologii Java (Warszawa JUG)Warszawska Grupa Użytkowników Technologii Java (Warszawa JUG) zaprasza na 59. spotkanie, które odbędzie się we wtorek, 12. stycznia o godzinie 18:00 w sali 5440 Wydziału MIMUW przy ul. Banacha 2 w Warszawie.

Temat: JavaFX bez ściemy
Prelegent: Michał Margiel

Przez ostatni rok na temat najnowszego dziecka SUN narosło wiele mitów. Jedne, rozpowszechniane przez pracowników SUN, mówią o tym jaka to fantastyczna technologia, pozostałe zaś, głoszone przez osoby które tylko liznęły JavaFX, głoszą, że technologia ta nie nadaje się do niczego. Michał twierdzi, że jako osoba postronna, nie związana z firmą Sun, a jednocześnie praktyk, który przez ostatnie pół roku stosuje JavaFX w komercyjnym projekcie, potrafi spojrzeć na tę technologię obiektywnie i fachowo.

Na prezentacji zostaną zaprezentowane wszystkie najważniejsze cechy języka JavaFX Script nie tylko w teorii na slajdach, ale również w przykładach. Przedstawione zostanie również jak uruchomić komponenty JavaFX w aplikacjach swingowych. Michał odpowie na pytania: "Czy warto inwestować swój czas w JavaFX?" oraz "Czy JavaFX jest gotowa na uruchomienie produkcyjne?"

Michał Margiel jest absolwentem Informatyki na Wydziale Elektrycznym Politechniki Warszawskiej. W WJUGu jest od samego początku jego istnienia, oraz współorganizował dwie edycje konferencji Javarsovia. Na co dzień programuje w firmie Pragmatists, zaś samą javą zajmuje się już od ponad 4 lat. Posiada certyfikaty SCJP, SCWCD, pomocy przedmedycznej oraz wychowawcy kolonijnego.

Planowany czas prezentacji to 1,5 godziny, po której planuje się 15-30-minutową dyskusję.

Wstęp wolny

Zapraszam w imieniu prelegenta i grupy Warszawa JUG!

2 komentarze:

  1. jak zwykle super wpisy zabawię się w role debaugera: literówka:

    twierdzi, że jako osoba postronna, nie związana z firmą Sun, a jednocześnie praktyk, który przez ostatnie pół roku stosuje JavaFX w komercyjnym projekcie, >>>>potraf<<<< spojrzeć na tę technologię obiektywnie i fachowo.

    pzdr.

    OdpowiedzUsuń