11 października 2009

53. spotkanie Warszawa JUG - "Java w długopisie, zaskakująco użyteczne połączenie" Michała Margiela

Warszawska Grupa Użytkowników Technologii Java (Warszawa JUG) zaprasza na 53. spotkanie, które odbędzie się w najbliższy wtorek, 13.10.2009 o godzinie 18:00 w sali 5440 Wydziału MIMUW przy ul. Banacha 2 w Warszawie.

Temat prezentacji: Java w długopisie, zaskakująco użyteczne połączenie
Prelegent: Michał Margiel

W takcie prezentacji Michał przedstawi genialny[1] wynalazek firmy livescribe - inteligentny długopis o jakże zaskakującej nazwie "Smart pen", który może zrewolucjonizować sposób prowadzenia notatek na wykładach[1].

Długopis zawdzięcza swą "mądrość" Javie ME, którą ma na pokładzie oraz rozszerzeniom, o których więcej podczas prezentacji.

Wykład składa się z dwóch części. W pierwszej zostaną zaprezentowane wbudowane możliwości pisaka - synchronizacja tego, co piszemy z tym, co słyszymy, rozpoznawanie pisma, oraz aplikacja desktopowa do zarządzania naszymi notatkami. W drugiej części przedstawiony będzie interfejs programistyczny na przykładzie aplikacja tworzonej na żywo.

Zdaniem Michała każdy student (ale nie tylko) po wysłuchaniu prelekcji będzie marzył o własnym "Smart penie"

Michał Margiel jest absolwentem wydziału Elektrycznego Politechniki Warszawskiej, z wykształcenia informatyk. W WJUGu jest od samego początku jego istnienia, oraz współorganizował dwie edycje konferencji Javarsovia. Na codzień pracuje w firmie Pragmatists na stanowisko artysta-programista[2] , zaś samą javą zajmuje się już od ponad 4 lat. Posiada certyfikaty SCJP, SCWCD, pomocy przedmedycznej oraz wychowawcy kolonijnego.

Planowany czas prezentacji to 1,5 godziny, po której planuje się 15-30-minutową dyskusję.

Wstęp wolny!

Zapraszam w imieniu prelegenta i grupy Warszawa JUG!

[1] Tak przynajmniej twierdzi Prelegent.
[2] Oczywiście artysta sztuki programowania ;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz