10 października 2007

XVII spotkanie Warszawskiej Grupy Użytkowników Technologii Java (Warszawa JUG)

Warszawska Grupa Użytkowników Technologii Java (Warszawa JUG) zaprasza na XVII spotkanie, które odbędzie się w nadchodzący wtorek 16.10.2007 o godzinie 18:00 w sali 4420 na Wydziale MIMUW przy ul. Banacha 2 w Warszawie.

Temat prezentacji: Jak to zrobić w Seamie?
Prowadzący: Paweł Wrzeszcz

O JBoss Seam mówi się, że jest "brakującym szkieletem" Javy EE 5.0, który w nowatorski sposób scala technologie EJB3, JPA, JSF 1.2 i in. w jedną całość ułatwiającą programiście szybkie wdrożenie się w tajniki i korzystanie z dobrodziejstw JEE.

W ramach wstępu dowiecie się jak za pomocą Seama stworzyć prostą aplikację webową Model-Widok-Kontroler. W części bardziej zaawansowanej zostaną pokazane dwa z wielu ciekawych udogodnień jakie oferuje nam Seam: wbudowana obsługa parametrów adresów URL oraz integracja z JavaScript (Seam Remoting Framework).

Prezentację poprowadzi Paweł Wrzeszcz, który kończy pisać pracę magisterską opartą o Seama na Wydziale MIMUW. Zawodowo Paweł jest członkiem zespołu JBoss Labs, pracuje nad infrastrukturą strony jboss.org.

Planowany czas prezentacji to 1,5 godziny z 15-minutową dyskusją. Na zakończenie (około 15 minut) planowana jest dyskusja dotycząca organizacji konferencji Warsjava organizowanej przez Warszawa JUG w dniu 17.11.2007.

Wstęp wolny

Zapraszam w imieniu Warszawa JUG!