01 lipca 2007

XII spotkanie Warszawskiej Grupy Użytkowników Technologii Java (Warszawa-JUG)

Warszawska Grupa Użytkowników Technologii Java (Warszawa-JUG) zaprasza na XII spotkanie, które odbędzie się w nadchodzący wtorek 03.07.2007 o godzinie 18:00 w sali 4420 na Wydziale MIMUW przy ul. Banacha 2 w Warszawie.

Temat prezentacji: Open Terracotta - klastrowanie dla Javy
Prowadzący: Michał Grzejszczak

Tematem prezentacji będzie przedstawienie możliwości klastrowania programów w Javie za pomocą projektu Terracotta. Projekt Terracottę można traktować jako rozproszoną stertę (z rozproszonym odśmiecaczem) maszyny wirtualnej. Nie dość, że upraszcza to model programowania dla wielu komputerów, to nie wymaga poznawania żadnego API, bo go w ogóle nie ma. Projekt Terracotta można stosować do klastrowania POJO, ale również do już istniejących aplikacji wykorzystujących Spring Framework, czy sesji HTTP w kontenerach servletów. Jest to ogólne rozwiązanie, które można użyć właściwie wszędzie.
W toku prezentacji wgłębimy się w specyfikę działania Terracotty na prostych przykładach i pokażemy w działaniu przykłady bardziej skomplikowane. Nie zabraknie też poglądowych informacji o architekturze całego systemu i miejscu jakie na rynku oprogramowania Terracotta może zająć.

Prezentację poprowadzi Michał "migi" Grzejszczak, "świeży" absolwent wydziału MIM UW. Migi interesuje się raczej wygodnym programowaniem niźli samą Javą, a to od momentu pierwszego spotkania z porządnym IDE (dla Javy :) parę lat temu. Migi od początku pracy z Javą siedzi po stronie serwera i rzadko stamtąd wychodzi, ale stara się, żeby nie przysłaniało mu to widoku na świat (nie tylko informatyki).

Planowany czas prezentacji to 1,5 godziny z 15 minutową dyskusją.

Zapraszam w imieniu Warszawa-JUG!