26 lipca 2007

XIV spotkanie Warszawskiej Grupy Użytkowników Technologii Java (Warszawa JUG)

Warszawska Grupa Użytkowników Technologii Java (Warszawa JUG) zaprasza na XIV spotkanie, które odbędzie się w nadchodzący wtorek 31.07.2007 o godzinie 18:00 w sali 4420 na Wydziale MIMUW przy ul. Banacha 2 w Warszawie.

Temat prezentacji: Testy jednostkowe - techniki i wyzwania
Prowadzący: Tomasz Kaczanowski

Testy jednostkowe są jednym z elementów zapewniania jakości oprogramowania. Za ich tworzenie odpowiada programista piszący kod. W czasie prezentacji Tomek zaprezentuje rozwiązania typowych problemów związanych z pisaniem testów jednostkowych, przedstawi podejście test-first oraz zaprezentuje pomocne techniki i narzędzia (mock-objects, code coverage). Do pełnego zrozumienia poruszanych zagadnień zaleca się zapoznanie z minimum wiedzy na temat testów jednostkowych, która została zaprezentowana w wątku Prezentacja 31 lipca 2007 - testy jednostkowe - techniki i wyzwania

Prezentację poprowadzi Tomasz Kaczanowski, który jestem programistą Javy (certyfikaty SCJP i SCWCD) w firmie eo Networks. Tomasz służbowo zajmuje się tworzeniem aplikacji internetowych, chociaż bliżej mu do rozwiązań korzystających z Java SE niż Java EE. Od dłuższego czasu śledzi (czyta i wypróbowuje na własnym kodzie) wszystko co związane z testami - zwłaszcza jednostkowymi. Uczuciowo związany z nurtem XP/Agile i...rodzinnym Krakowem.

Planowany czas prezentacji to 2 godziny z 15 minutową dyskusją.

Zapraszam w imieniu Warszawa JUG!