03 listopada 2006

I spotkanie Warszawskiej Grupy Użytkowników Technologii Java (Warszawa-JUG)

Witajcie!

Warszawska Grupa Użytkowników Technologii Java (Warszawa-JUG) zaprasza na inauguracyjne spotkanie, które odbędzie się we wtorek 07.11.2006 o godzinie 18:00 w sali 5820 Wydziału MiMUW przy ul. Banacha 2 w Warszawie.

Temat prezentacji: Apache Geronimo

Wielu z nas śledzących rynek rozwiązań Java EE spotkała się już zapewne z projektem Apache Geronimo. Celem projektu jest stworzenie serwera aplikacyjnego zgodnego ze specyfikacją Java EE 5, po tym jak cel główny - zgodność z J2EE 1.4 - został spełniony w wersji 1.0. Kolejna wersja 1.2 ma już być częściową implementacją specyfikacji Java EE 5 i jej wydanie planowane jest na ten rok. Prezentacja będzie miała na celu zademonstrowanie możliwości serwera, sposób jego działania, konfigurację i jego elementy składowe. Na prezentacji spróbuję dodatkowo odpowiedzieć na najczęściej zadawane pytania odnośnie serwera oraz przedstawię elementy, które niejednemu nasuną kontrowersyjną tezę o niebywałym podobieństwu między nim a...Spring Framework (!)

W projekcie rozwijana jest również wtyczka do Eclipse IDE, która pozwala na tworzenie aplikacji Java EE w Eclipse i uruchamianie jej na serwerze, o której będzie również mowa na prezentacji. Z jej pomocą, stworzymy demonstracyjną aplikację, którą następnie uruchomimy na serwerze.

Prezentacja prowadzona będzie przez Jacka Laskowskiego, który jest członkiem zespołu koordynującego i programistą w projekcie Apache Geronimo.

Planowany czas prezentacji to 1 godzina z kolejnymi 30 minutami na dyskusję.

Zapraszam w imieniu Warszawa-JUG!

Jacek Laskowski