17 marca 2009

43. spotkanie Warszawa JUG - "Domain-Driven Design" z Pawłem Lipińskim

Warszawska Grupa Użytkowników Technologii Java (Warszawa JUG) zaprasza na 43. spotkanie, które odbędzie się 17.03.2009 (wtorek) o godzinie 18:00 w sali 5440 Wydziału MIMUW przy ul. Banacha 2 w Warszawie.

Temat prezentacji: Domain-Driven Design
Prelegent: Paweł Lipiński

Tworzenie aplikacji jest dziedziną inżynierii o chyba najniższej jakości i przewidywalności tworzonych produktów (no, może poza budownictwem w Polsce). Jednym z powodów tego są dopiero rozwijające się metodyki, techniki i wzorce tworzenia aplikacji. Do tego dochodzi skupienie się programistów głównie nad technologiami, a dużo mniejsze nad dziedziną, której dotyczy aplikacja oraz wewnętrzną strukturą tworzonego systemu. Jednym ze sposobów zaradzenia tej sytuacji jest Domain-Driven Design (DDD). DDD to zbiór wzorców i dobrych praktyk definiujących sposób tworzenia aplikacji biznesowych. Poznanie tych wzorców oraz filozofii stojącej za nimi pomaga skupić się na dostarczaniu wartości oraz tworzyć ładne pod względem architektury aplikacje.

Paweł Lipiński zajmuje się tworzeniem aplikacji od 12 lat, w tym ostatnie 10 głównie w Javie. Ostatnie parę lat mniej skupia się na technologiach a bardziej na technikach sprawnej realizacji projektów. Fanatycznie skupia się na jakości, architekturze kodu i aplikacji. Jest wyznawcą Zwinności, którą stara się propagować i wdrażać gdzie popadnie, łącznie z wychowaniem własnych dzieci :)

Planowany czas prezentacji to 1,5 godziny, po której planuje się 15-30-minutową dyskusję.

Wstęp wolny!

Zapraszam w imieniu grupy Warszawa JUG!