22 stycznia 2008

XXII spotkanie Warszawskiej Grupy Użytkowników Technologii Java (Warszawa JUG)

Warszawska Grupa Użytkowników Technologii Java (Warszawa JUG) zaprasza na XXII spotkanie, które odbędzie się we wtorek 22.01.2008 o godzinie 18:00 w sali 5820 Wydziału MIMUW przy ul. Banacha 2 w Warszawie.

Temat prezentacji: JavaFX
Prowadzący: Bartek "koziołek" Kuczyński / Radosław Holewa

Celem prezentacji jest ukazanie istoty platformy JavaFX oraz najważniejszych i najciekawszych elementów języka JavaFX Script. Uczestnicy będą mogli zobaczyć w jaki sposób można integrować aplikacje napisane w JavaFX z tradycyjną Javą, zarówno w wersji serwerowej, jak też użycia z poziomu JavaFX Script napisanych w czystej Javie komponentów.
A poza tym, nie zabraknie różności programistycznych jak JavaFX a środowiska programistyczne - NetBeans IDE oraz Eclipse, będzie Apache Maven, czyli co i jak budować z wtyczką m2jfxs, której zadaniem jest przygotowanie środowiska do pracy z JFXS. Planowane również niespodzianki programistyczne. Porównanie ze Swingiem, SWT i innymi.

Bartek "koziołek" Kuczyński zajmuje się programowaniem od dawien dawna. Zaczynał od Logo, a po wielu przygodach zainteresował się Javą. Od czterech lat rozmawia z komputerami w języku Java, a od dwóch lat robi to komercyjnie. Bartek jest programistą zatrudnionym przy projekcie PESEL2. Poza tym udziela się na 4programmers.net i udziela porad zbłąkanym javowym duszyczkom.

Radosław Holewa jest studentem V roku Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie na kierunku Informatyka i Ekonometria. Javą interesuje się od prawie czterech lat. Zajmował się systemami bankowości internetowej, systemami obsługi płatności, platformami e-commerce, bramkami smsowymi oraz aplikacjami RIA pisanymi przy użyciu Adobe Flex. Pracuje jako programista Java w firmie Grape Software oraz pełni funkcję Sun Campus Ambassadora na Uniwersytecie Ekonomicznym. Jest współorganizatorem największego wydarzenia IT w Polsce - Studenckiego Festiwalu Informatycznego oraz konferencji Java TechConf. W roku 2007 wspólnie z Adrianem Nowakiem reaktywował Polish Java User Group, grupę miłośników języka Java. Czas wolny najchętniej spędza z przyjaciółmi.

Planowany czas prezentacji to 1,5 godziny.

Wstęp wolny!

Zapraszam w imieniu Bartka i Radka oraz Warszawa JUG!