03 stycznia 2007

Software Development GigaCon 2007 - Zaproszenie do współpracy

I mamy nowy rok 2007! Jaki był poprzedni nie ma większego znaczenia - minął i już nie wróci. Najważniejsze, że mamy kolejne postanowienia i tym razem będziemy trzymać się harmonogramu i wypełnimy wszystko skrupulatnie! ;-) Tym mocnym postanowieniem wkraczam w 2007.

Nie, nie oznacza to, że skoro mamy 2007 rok to postanowienia z roku 2006 są przedawnione. Nadal zaczytuję się w specyfikacji EJB3 i pamiętam, aby wnioski upublicznić, choć nie ukrywam, że zbliżające się III spotkanie Warszawa JUG przypomina mi o przygotowaniu prezentacji, właśnie na ten temat. Dla przyciągnięcia uwagi nadmienię, że nadchodzący wtorek to dzień kolejnego spotkania Warszawa JUG. Zainteresowanych tematyką EJB3 serdecznie zapraszam. Nadal borykam się z ustaleniem precyzyjnego tematu spotkania, ale pewne jest, że będzie to coś o EJB3. Wspomnę o GlassFish, EJB3 i najprawdopodobniej o ostatnim osiągnięciu uruchomienia aplikacji przykładowej projektu JBoss Seam.

Ale skąd ten tytuł?! Wielu z Was wie, że moim osobistym marzeniem jest zorganizowanie konferencji w stylu JavaPolis, czy ApacheCon, czy może nawet JavaOne. Coś w kształcie 2-dniowej konferencji naszpikowanej warsztatami, prezentacjami na maksymalnie wyśrubowanym poziomie. Pomysł opiera się na idei, że tylko zintegrowane środowisko programistów i projektantów może uczyć się wzajemnie na własnych doświadczeniach. Nie chodzi o to, abyśmy spędzili czas na kolejnych prezentacjach, z których nic nie wynosimy. Konferencja miałaby polegać na "wstrzyknięciu" (ang. injection - ot takie popularne słowo ostatnio) kilku pomysłów, które po powrocie do naszych projektów natychmiast wdrażamy, udoskonalając je. Wierząc, że kiedyś uda mi się zorganizować taką właśnie konferencję, dzisiaj otrzymałem wiadomość od pani Katarzyny z Software-Konferencje o magicznym tytule "Zaproszenie do współpracy", której wycinek przytoczę (wierząc, że nie naruszam żadnych praw, a odwzajemniam się darmową reklamą konferencji):

Zespół Software-Konferencje organizuje ósma edycję konferencji Software Development GigaCon 2007, która odbędzie się 22-23 marca 2007 roku w Hotelu Marriott w Warszawie. Chcielibyśmy zaprosić Pana do wygłoszenia wykładu merytorycznego na naszej konferencji.

Oczywiście z wielką satysfakcją i zainteresowaniem przeczytałem wiadomość. Kompletnie zapomniałem, że istnieje już na rynku instytucja o ugruntowanej pozycji, która organizuje profesjonalne konferencje dla projektantów i programistów w Polsce. Nie mogłem zażyczyć sobie lepszego rozpoczęcia roku! Oczywiście, że zgodziłem się przyjąć zaproszenie! Jak inaczej mogłem zareagować na tak wspaniały prezent w 2007 roku! Temat mojego wystąpienia nie został jeszcze ustalony, ale na pewno będzie to mieszanka projektów otwartych (ang. OSS - open source software) wokół Java EE 5. Postaram się również przygotować prezentację-warsztat o Apache Geronimo i Apache OpenEJB 3. Do czasu konferencji zamierzam zbierać uwagi o możliwych tematach na konferencję. W końcu będzie to okazja spotkać wiele osób spoza Warszawy, którzy nie mają okazji uczestniczyć w spotkaniach Warszawa JUG, a którzy zainteresowani są tematyką Java EE 5 i projektów otwartych. Już nie mogę się doczekać! Proszę o nadsyłanie propozycji tematów, które chcielibyście uslyszeć na konferencji w moim wydaniu (czyż nie jest to wspaniałe, że mogę popytać wkoło, czym miałbym zainteresować potencjalnych zainteresowanych?!)

Zainteresowanych konferencją odsyłam na http://www.sdevelopment.gigacon.org.