14 października 2011

warsjawa i TomEE już jutro - Java EE 6 Web Profile z Apache TomEE o 16:15

Maksym to fajny gość. W poniedziałek stuknął mu tydzień i przeszedł pierwsze badanie kontrolne w szpitalu na Madalińskiego.


Jego poczucie humoru przerasta moje wyobrażenia i na propozycję uśmiechnięcia się do kamery zdecydował skwitować to...figą z makiem (!) No cóż, powiedzmy, że miałem zły dzień, a on dobrą zabawę (a może odwrotnie?! :))

W tę sobotę, 15 października jest warsjawa 2011, a na niej ja jako prelegent z tematem Java EE 6 Web Profile z Apache TomEE. Czym bliżej wystąpienia, tym więcej mam wątpliwości, co może zainteresować publikę. Przy takim natłoku certyfikowanych serwerów aplikacyjnych nie wystarczy jedynie pokazać, że działa, ale musi być w Apache TomEE to coś, co zachęci do jego dalszego poznania.

Możliwość użycia zestawu Java EE 6 Web Profile jest kusząca, ale tylko, jeśli idzie w parze z daleko posuniętą prostotą użycia. Podczas wystąpienia zaprezentuję działanie aplikacji demonstracyjnych dostarczanych w ramach NetBeans IDE 7.1 na TomEE.


Sprawdzimy również, jak to jest skonfigurować TomEE z bazą danych MySQL.

Ideą jest, aby zachęcić do dalszych, pewnie już samodzielnych prób z tym zestawem w zaciszu domowego kominka, a podczas wystąpienia będę miał godzinę, aby ten ogień rozpalić. Powinno być ciekawie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz