22 maja 2011

Seminarium na Uniwersytecie Zielonogórskim - Java Contexts and Dependency Injection oraz Enterprise OSGi

To już w tę środę, 25 maja 2011 w Zielonej Górze na ulicy Podgórnej, gdzie uczestniczę w seminarium nt. Java Contexts and Dependency Injection (CDI) oraz Enterprise OSGi wspólnie z moim podopiecznym z praktyk studenckich w IBM - Markiem Szpakiem.


Temat pojawił się w naszych głowach, kiedy to Marek zastanawiał się nad tematem pracy magisterskiej (patrz: Praca inżynierska z JSF2? Może jednak CDI i OSGi?) i zaproponowałem mu, abyśmy wspólnie zorganizowali małą rozgrzewkę w postaci seminarium. Szczęśliwie, Marek nie potrzebował specjalnych zabiegów mentorskich, aby pomysł przypadł mu do gustu i tak oto, po tygodniach organizacji, wydeptywania ścieżek do odpowiednich organów uczelni, mamy upragnione seminarium.

Zapraszam wszystkich do udziału i zapewniam, że bez Twojej aktywności, moja będzie...jak zwykle. Największym moim problemem jest próba dopasowania się do wszystkich odbiorców, bez wyjątków. Nie można wyobrazić sobie trudniejszej publiki niż uczelniana, w której zasiadają zwykle początkujący, ale nie brakuje również bardziej zaawansowanych graczy. Trudno wtedy zaczynać od początku, aby nie zrazić bardziej zaawansowanych, ale rozpoczęcie od pewnego poziomu zrazi nowicjuszy. I jak tu doradzić? Chciałoby się zacząć wszystko od początku, najlepiej w postaci serii wykładów, ale to w tym momencie niemożliwe. Zaczniemy na przemian, najpierw trochę teorii, później praktyki. I tak dla CDI, i dla Enterprise OSGi. Tym razem zaplanowałem więcej sesji z IDE, a dopiero pod koniec spróbuję podsumować w postaci slajdów. Życz mi powodzenia!