15 maja 2011

Zarządzanie projektami Clojure z leiningen

Będąc na fali mojego większego zainteresowania Clojure, czy to ze względu na moją ostatnią prezentację podczas InfoShare 2011 w Gdańsku o nim, czy lekturą książki Programming Concurrency on the JVM: Mastering Synchronization, STM, and Actors, wziąłem się za przygotowanie środowiska pracy do zbudowania aplikacji w Clojure.

W ten sposób powstał mini-artykuł, który opublikowałem na swoim Wiki - Zarządzanie projektami Clojure z leiningen.

Początkowo miał to być wpis na blogu, ale decyzja o Wiki miała swoje drugie dno - chciałbym zebrać owe mniejsze przemyślenia, w coś większego, co mogłoby nawet przypominać podręcznik zainteresowanego Clojure. Może tym razem się uda i moich wpisów będzie inny efekt końcowy. Pożyjemy, zobaczymy.

Zachęcam do przesyłania uwag i sugestii na adres jacek@japila.pl. Zawsze to ciekawiej móc posłuchać lub przeczytać przemyślenia innych, np. Twoje!

A tak zupełnie przy okazji, nie zapominasz o 11 czerwca, kiedy to odbędzie się społecznościowa konferencja javowa Confitura 2011 w Warszawie?! Jest to konferencja organizowana przez nas samych dla nas samych i efekt końcowy zależy wyłącznie od naszej wcześniejszej aktywności wokół jej organizacji. Jeśli jesteś zainteresowany/-a pomóc, koniecznie się ze mną skontaktuj - jacek@japila.pl. Móc pochwalić się udziałem w organizacji konferencji dla ponad 500 osób jest wciąż wyróżnikiem na rynku. Nieskromnie przyznam, że doświadczam tego na każdym kroku i marzy mi się stworzenie społeczności, w której pomoc przy konferencji jest ceniona i wynosi na piedestał.