18 grudnia 2010

Book review: WebSphere Application Server for Developers V7

Właśnie ukończyłem lekturę książki, a właściwie publikacji, jak to zwykle nazywa się IBM Redbooks - WebSphere Application Server for Developers V7. Publikacja jest całkowicie bezpłatna w formie elektronicznej i, jak to ująłem w recenzji, niestaty nie zasługuje na swój tytuł. Jest aż nadto skoncentrowana, aby wprowadzić czytelnika w aspekt administracji WASv7 niż na przedstawieniu Java EE 5 i niewiele można znaleźć informacji nt. czego oczekuje się od programisty, który ma wdrożyć taką aplikację na WAS7. Nie powiem, żeby było mało, ale zdecydowanie za mało, jak na książkę z takim tytułem. Dodatkowo, rozdział dotyczący EJB3 oraz JPA jest wręcz nie-JEE5.

Dla mnie osobiście było to swego rodzaju podsumowanie wiedzy nt. okiełznania WAS7, aby nie sprawiał problemów, kiedy przyjdzie mi wdrażać aplikacje korporacyjne. Nie całkiem niskopoziomowo, ot akurat, aby panować nad sytuacją. Książkę czyta się niezwykle szybko i wiedza sama wchodzi do głowy, zakładając, że WAS7 jest tym materiałem, który w głowie czytającego powinna się w ogóle znaleźć. Osąd pozostawiam Tobie.

Pełną recenzję w języku angielskim można przeczytać na moim Wiki w Book review: WebSphere Application Server for Developers V7.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz