11 czerwca 2010

69. spotkanie Warszawa JUG - Łukasz Dywicki z "Spring Dynamic Modules, Blueprint, OSGi - deklaratywne"

Warszawska Grupa Użytkowników Technologii Java (Warszawa JUG)Warszawska Grupa Użytkowników Technologii Java (Warszawa JUG) zaprasza na 69. spotkanie, które odbędzie się we wtorek, 15 czerwca o godzinie 18:00 w sali 5440 Wydziału MIM UW przy ul. Banacha 2 w Warszawie.

Temat: Spring Dynamic Modules, Blueprint, OSGi - deklaratywne
Prelegent: Łukasz Dywicki

Celem prezentacji jest przedstawienie OSGi oraz możliwości tego środowiska w połączeniu ze Spring DM oraz Blueprint. OSGi to ważny element dla przyszłości Javy. Spring Framework - najpopularniejszy framework w tym języku. W wyniku połączenia tych dwóch elementów możemy budować elastyczną architekturę, bardziej podatną na zmiany - jej synonimem jest Spring Dynamic Modules.
Podczas prezentacji zostanie przedstawione tradycyjne podejście do OSGi (aktywatory), Spring DM (XML) oraz Blueprint (również XML). Całość przykładów zostanie uruchomiona z użyciem Apache Felix Karaf.

Łukasz Dywicki jest założycielem firmy Code-House. Zawodowy programista od 2005 roku. Programowaniem w Javie zajmuje się od 3 lat. W 2008 roku pracował jako główny programista przy budowaniu magistrali usług w oparciu o Apache ServiceMix w jednym z polskich banków. Łukasz swoją pierwszą styczność z OSGi odnotował podczas prób rozszerzania Eclipse. Od dłuższego czasu zajmuje się ServiceMix 4, który jest zbudowany w całości o OSGi, Spring DM i częściowo o Blueprint (Karaf).

Planowany czas prezentacji to 1h, po których planuje się 15-30-minutową dyskusję.

Wstęp wolny

Zapraszam w imieniu prelegenta i grupy Warszawa JUG!