30 maja 2010

68. spotkanie Warszawa JUG - Jakub Nabrdalik z "Ruch Software Craftsmanship i co z tego wynika dla zwykłego programisty"

Warszawska Grupa Użytkowników Technologii Java (Warszawa JUG)Warszawska Grupa Użytkowników Technologii Java (Warszawa JUG) zaprasza na 68. spotkanie, które odbędzie się we wtorek, 1 czerwca o godzinie 18:00 w sali 5440 Wydziału MIM UW przy ul. Banacha 2 w Warszawie.

Temat: Ruch Software Craftsmanship i co z tego wynika dla zwykłego programisty
Prelegent: Jakub Nabrdalik

Celem spotkania jest przedstawienie ruchu Software Craftsmanship. Przejdziemy przez jego genezę, idee, założenia, manifest, by następnie porozmawiać o efektach: programiście jako pisarzu, metodach i wzorcach rzemieślniczych, sposobie rozwoju (mentoringu), społeczności. Będzie też praktyczny przykład zastosowania wymienionych wytycznych w kodowaniu. Prezentacja bazuje na koncepcjach opisanych w książce "Clean Code: A Handbook of Agile Software Craftsmanship" Roberta C. Martina, wywiadach z nim, treściach poruszanych na googlowej grupie dyskusyjnej software_craftsmanship i doświadczeniach własnych.

Jakub Nabrdalik pracuje dla firmy TouK jako Solution Architect, co oznacza, że w zależności od sytuacji, zakłada czapeczkę projektanta, programisty, architekta, analityka, lidera zespołu, kierownika projektu i tak dalej. Od 2003 roku czerpie dużo radości z zawodowego tworzenia oprogramowania w różnych technologiach, językach i metodykach. Od 2005 praktykuje TDD i Pair Programming. Walczy ze stereotypem developera jako aspołecznego gnoma i z chaosem wkradającym się po cichu do projektów informatycznych.

Planowany czas prezentacji to 1,5h, po których planuje się 15-30-minutową dyskusję.

Wstęp wolny

Zapraszam w imieniu prelegenta i grupy Warszawa JUG!