15 maja 2010

67. spotkanie Warszawa JUG - Damian Szczepanik z "Multimedia Home Platform, czyli Java na małym ekranie"

Warszawska Grupa Użytkowników Technologii Java (Warszawa JUG)Warszawska Grupa Użytkowników Technologii Java (Warszawa JUG) zaprasza na 67. spotkanie, które odbędzie się we wtorek, 18 maja o godzinie 18:00 w sali 5440 Wydziału MIM UW przy ul. Banacha 2 w Warszawie.

Temat: Multimedia Home Platform, czyli Java na małym ekranie
Prelegent: Damian Szczepanik

Celem spotkania są przedstawienie głównych założeń platformy Multimedia Home Platform (MHP) oraz charakterystyka aplikacji w porównaniu z appletem czy midletem. W dalszej części omówiony zostanie sposób dostarczania aplikacji na telewizor oraz jej uruchamianie. Podjęte zostaną tematy związane z wytwarzaniem oprogramowania na platformie sprzętowej MHP, implementacją maszyny wirtualnej oraz sposobem testowania. Nie zabraknie omówienia możliwości telewizora, który posiada platformę MHP. Na koniec krótka wizualizacja przykładowych aplikacji.

Damian Szczepanik pracuje w firmie Samsung Electronics, gdzie jako programista C++/Java zajmuje się rozwojem oprogramowania dla telewizorów cyfrowych. W szczególności umożliwieniem aplikacjom Xlet uruchamiania się na platformie MHP oraz integrowaniem ficzerów i tępieniem robactwa tak, by się nic nie wylęgło na taśmie produkcyjnej - co wspólnymi siłami się udaje. W wolnym czasie udziela się jako tester projektu Mozilla Calendar.

Planowany czas prezentacji to 45 minut, po których planuje się 15-30-minutową dyskusję.

Wstęp wolny

Zapraszam w imieniu prelegenta i grupy Warszawa JUG!