01 grudnia 2009

Book review: Grails A Quick-Start Guide

W czwartek informacja o nowej książce o Grails w ofercie O'Reilly, w piątek przychodzi przesyłka (nie PDF, ale książka w okładce!), a dzisiaj mam przyjemność opublikować moje spojrzenie na zawartą w niej treść. Co będę się rozpisywał - książka jest idealna dla każdego, kto choćby przez chwilę rozważał Grails jako kolejny szkielet webowy, który chciałby poznać, ale niestety ograniczenia czasowe wciąż krępują ręce. 200 stron przechodzi się w mgnieniu oka i zanim się obejrzysz będzie po książce. Jest dostępna w Biblioteka Warszawskiego JUGa, więc już nie wykręcisz się, aby jej nie przeczytać. Po prostu warto poświęcić 1-2 dni i zmierzyć się z prostotą Grails przez pryzmat tej książki. A i bardziej zaawansowani użytkownicy Grails znajdą coś dla siebie. Niewiele, ale i tak warto dla samego stylu literackiego Dave'a. Zainteresowanych proszę o kontakt na priv.

Recenzja w języku angielskim (zgodnie z zasadami wydawnictw książka za recenzję) właśnie ujrzała światło dzienne na moim Wiki - Book review: Grails A Quick-Start Guide. Uwagi mile widziane, bo w końcu nikt nie powiedział, że recenzja nie może mieć swojej recenzji. Jak się pisze po polsku, to można zapomnieć o właściwej składni w angielskim :)

Tym samym rozwiązałem moją główną bolączkę przed nadchodzącym warsztatem na Uniwersytecie Opolskim w ten czwartek i piątek (informacje o nim na forum Opole JUG). Zaplanowałem sobie, że przeczytanie tej książki będzie doskonałym odświeżeniem wiadomości o Grails, ale stanie się czymś więcej - będzie moim przewodnikiem. Właśnie tak! Poprowadzę warsztat, jakbym referował tę książkę, a uzupełnienia (rozszerzenia) poszukam w tych pozostałych, bardziej zaawansowanych. Podeprę się jeszcze agendą z Groovy & Grails Training Syllabus oraz Groovy and Grails Application Development (with Passion!) i powinno być cacy. Zobaczymy jak ocenią to sami zainteresowani. Nie pisałem już, że odczuwam presję?!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz