18 maja 2008

Tworzenie aplikacji desktopowej z Java Desktop Application w NetBeans IDE 6.1 - część 2

W poprzednim artykule Tworzenie aplikacji desktopowej z Java Desktop Application w NetBeans IDE 6.1 przedstawiłem procedurę tworzenia aplikacji desktopowej "podpierając się" asystentem Java Desktop Application dostępnym w NetBeans IDE 6.1 oraz Java Persistence API (JPA) jako mechanizmem tworzenia odpowiednich struktur bazodanowych automatycznie. Głównym mankamentem aplikacji był brak korzystania z modelu z projektu przychodnia-model, gdzie pewne wartości były generowane automatycznie, a samo mapowanie encji odbywało się poprzez wydzielony plik mapowania META-INF/orm.xml.

W artykule Tworzenie aplikacji desktopowej z Java Desktop Application w NetBeans IDE 6.1 - część 2 przedstawiłem kolejne etapy udoskonalania aplikacji o wykorzystanie własnego modelu z projektu przychodnia-model z konfiguracją JPA z projektu przychodnia-generatortabel. Dużo dobrej zabawy w wykonaniu NetBeans IDE 6.1 i projektem Java Desktop Application.

W ramach artykułów powstaje wiele zadań do rozwiązania, które mogą być doskonałym sposobem na pogłębienie wiedzy w zakresie NetBeans IDE i tworzenia aplikacji desktopowych korzystających z Java Persistence API (JPA). Zadania należą do kategorii łatwiejszych, a to gwarantuje, że zadanie nie ma szansy się niepowieść, a tym samym i satysfakcje z wykonanego zadania. Same zalety, a jak wiedza wzrasta. Rozwiązania opublikuję w kolejnych wpisach.

p.s. Nadchodząca konferencja JAVArsovia 2008 31-ego maja 2008 może jeszcze bardziej uatrakcyjnić Twoje programistyczne "wypady" i tego typu doświadczeń technologicznych będzie znacznie więcej. Jeśli jesteś zainteresowany/-a pogłębieniem wiedzy praktycznie, to właśnie udział w konferencji JAVArsovia 2008 jest doskonałym miejscem, aby się popróbować z nowościami technologicznymi lub zgłębić już poznane. Jako przedstawiciel Kapituły JAVArsovii 2008 gorąco zapraszam do rejestracji na stronie konferencji i aktywnego uczestniczenia w niej. Do 31 maja już niedaleko, a skoro JAVArsovia pretenduje do miana największej konferencji javowej w Polsce, to na pewno nie może Cię na niej zabraknąć. Wstęp wolny! Dobra zabawa gwarantowana!