13 maja 2008

NetBeans Blogging Contest: Winner!

Dzisiaj zostałem nagrodzony dwukrotnie. Najpierw wystąpiłem na spotkaniu Warszawa JUG z prezentacją o Apache Wicket, gdzie padło tyle pytań i pojawiło się tyle wyjątków, że w ostatnim miesiącu nie zdobyłem tyle wiedzy, co właśnie podczas 31. spotkania! Przygotowuję się z tematem o Apache Wicket i OSGi na nadchodzącą konferencję JAVArsovia 2008, która jest organizowana przez grupę Warszawa JUG w dniu 31 maja 2008 w Warszawie i nie ukrywałem, że możliwość wystąpienia z Wicketem na 2 tygodnie przed konferencją jest dla mnie próbą generalną mojego przygotowania oraz zebrania dodatkowych wskazówek o potencjalnych obszarach, które należy uzupełnić, omówić, itp. Wierzę, że znalazły się osoby na spotkaniu, którym Wicket przypadł do gustu, a niewielka liczba przykładów gwarantuje, że jeszcze ciekawiej przed nimi. Z przyjemnością zebrałbym garść uwag odnośnie mojego wystąpienia i co powinienem dopracować, aby moje wystąpienie na JAVArsovia 2008 otrzymało miano najciekawiej prowadzonej (świadomie nie napisałem najciekawszej, gdyż temat jednego może zainteresować, a drugiego skłonić do odespania ostatniej niedospanej nocy - pozdrowienia dla dzisiejszych śpiochów! ;-))

Na chwilę przed wystąpieniem miałem możliwość zajrzeć do następującej wiadomości zatytułowanej NetBeans Blogging Contest: Winner!:

Jacek:

Congratulations! Your blog entry on NetBeans 6.1 was selected by our panel of judges as a winner of our NetBeans Blogging Contest.
[...]
Your blog entry will be promoted on the NetBeans Blogging Contest homepage.

Zamarłem! Nie żebym nie liczył na wygraną, bo w końcu uczestniczyłem w konkursie i udało mi się znaleźć czas na ewaluację kilku funkcjonalności właśnie, aby ostatecznie zostać wyróżnionym, ale kiedy już zostałem nagrodzony, to o tym wszystkim się zapomina, a nawet jest się zaskoczonym. Na stronie NetBeans IDE 6.1 Blogging Contest można znaleźć szczegóły konkursu i jego nagrodzonych, wśród których jestem i ja z tematem o wsparciu Spring Framework przez NetBeans IDE 6.1. Tym samym chciałbym podziękować jury, a w szczególności stałej czytelniczce i członkini jury - Magdalenie Gołdyn. Dziękuję Magda za cierpliwość i wskazanie!