11 maja 2008

31. spotkanie Warszawskiej Grupy Użytkowników Technologii Java (Warszawa JUG)

Warszawska Grupa Użytkowników Technologii Java (Warszawa JUG) zaprasza na 31. spotkanie, które odbędzie się 13.05.2008 o godzinie 18:00 w sali 5440 Wydziału MIMUW przy ul. Banacha 2 w Warszawie.

Temat prezentacji: Apache Wicket w przykładach
Prowadzący: Jacek Laskowski

Apache Wicket jest szkieletem webowym, którego podwalinami jest zarzucenie JSP jako technologii prezentacji, stworzenie warstwy modelu opartego o POJO i zniesienie konieczności stosowania wszechobecnego XMLa. Na spotkaniu Jacek zaprezentuje wiele przykładów, za pomocą których zamierza zademonstrować siłę Wicketa i przekonać do jego spróbowania w projektach. Odświeżające odseparowanie HTMLa od JSP, całkowite zaniechanie XMLa do konfiguracji aplikacji oraz wiele ciekawych rozwiązań wspierających tworzenia aplikacji webowych jak silne typowanie obiektów o zasięgu sesji czy aplikacji, wstrzymywanie żądania i przekierowywanie na stronę uwierzytelnienia są ciekawą alternatywą dla innych, znanych szkieletów webowych. Wiele z rozwiązań Wicket z pewnością sprowokuje do poszukiwania ich odpowiedników w obecnie korzystanych szkieletach. Mnóstwo przykładów gwarantuje praktyczne zrozumienie Wicketa.

Prezentację poprowadzi Jacek Laskowski, który jest pasjonatem tworzenia aplikacji javowych korzystających z Java EE i projektów otwartych. Jacek jest członkiem zespołów Apache Geronimo, Apache OpenEJB, Apache ServiceMix, Apache XBean oraz Apache ActiveMQ. Jestem założycielem i liderem Warszawskiej Grupy Użytkowników Technologii Java (Warszawa JUG). Bierze aktywny udział w wielu forach dyskusyjnych i otwartych projektach. Własne doświadczenia z językiem Java, Java EE i otwartymi projektami opisuje w Notatniku Projektanta Java EE. Służbowo pracuje na stanowisku konsultanta oprogramowania w IBM Polska.

Planowany czas prezentacji to 1,5 godziny, po której planuje się 15-30-minutową dyskusję.

Wstęp wolny!

Zapraszam w swoim imieniu i grupy Warszawa JUG!