25 września 2007

Tworzenie aplikacji Java EE z Apache Geronimo 2 na Java Developers Day 2007 w Krakowie

Nie pisałem o tym jeszcze, bo wciąż nie było wiadome, czy jakikolwiek z zaproponowanych przeze mnie tematów zostanie wybrany i właśnie dzisiaj na grupie Polskiej....ekhm chyba nigdy się nie przyzwyczaję....Krakowskiej Grupy Użytkowników Javy pojawiła się wiadomość od Adriana Nowaka o opublikowaniu tematów na nadchodzącą konferencję Java Developers Day 2007 w dniu 26 października 2007 w Krakowie. Zapraszam wszystkich na wieczorne pogaduchy o Korporacyjnej Javie w moim wykonaniu we współpracy z Apache Geronimo 2.0.1. Nie obędzie się bez atrakcji, bo 45 minut to niewiele, więc aby nie spalić dnia po występach gwiazd: Billa Burke (JBoss/RedHat) oraz Jonas Boner (Terracotta Inc.) nie pomijając innych prelegentów, postaram się nie zanudzać uczestników slajdami, a poświęcić się tworzeniu aplikacji z wykorzystaniem dostępnego oprogramowania - wszystko w stylu Java EE 5. Będzie trochę Eclipse IDE 3.3 i trochę NetBeans IDE 6.0, zapewne nie zabraknie Apache Maven 2 i jeszcze innych zabawek wszystko okraszone JSF 1.2, EJB 3.0 i JPA 1.0. Marzy mi się zaprezentowanie JBoss Seam 2 uruchomionego na Apache Geronimo, ale jak pamiętam z ostatnich moich bojów to brak wsparcia dla TimerService przez adnotację @Resource było główną przeszkodą dla uruchomienia Seama. Zobaczymy.

Zapraszam na konferencję JDD 2007 z naciskiem na moją prezentację o Korporacyjnej Javie 5 i Geronimo. Z pewnością będzie dużo dobrej zabawy!

5 komentarzy:

 1. Oficjalna nazwa to "Polish Java User Group" i obowiązuje ona od 2000 roku :)

  Do zobaczenia w Krakowie :D

  Pozdrawiam,
  Radek

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak jakoś nie mogę się przyzwyczaić. Pamiętam, że kiedy prowadziłem Polską Grupę Użytkowników BEA - PLBUG - otrzymałem wiele listów w sprawie używania 'Polska Grupa' podczas gdy jedynie warszawiacy w niej brali udział. Tak jakoś mi się przypomniało w kontekście Polish Java User Group, gdzie krakowianie w większości. Już nie popełnię tej wpadki. Dzięki za przypomnienie ;-) Do zobaczenia w Krakowie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Z tym Krakowem masz racje ;)
  No ale tradycja to jednak tradycja i dlatego zdecydowaliśmy się reaktywować PJUG zamiast tworzyć nową grupę, na usprawiedliwienie mogę jedynie powiedzieć, że PJUG organizował kiedyś konferencję w Warszawie więc teoretycznie nie ograniczamy się jedynie do Krakowa ;)

  Może jakieś piwko po konferencji ?
  Jeśli przyjedziecie większą ekipą to fajnie byłoby zintegrować się (Warszawa JUG i PJUG) :)

  Co Ty na to ?

  Pozdrawiam,
  Radek

  OdpowiedzUsuń
 4. Zgoda! Ekipa powinna być, bo i warszawski JBoss jedzie (coś wspominali o darmowym browarze od Billa ;-)). W piątek obowiązki w Warszawie, więc długo nie zabawię.

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetnie !!!

  W takim razie jesteśmy ustawieni, jeśli ktoś z Was będzie chciał to niech wpada już w czwartek (w ramach PJUG organizujemy wtedy spotkanie z Jonasem).
  Jakiś nocleg się bez problemu zorganizuje ;)

  Pozdrawiam,
  Radek

  OdpowiedzUsuń