15 września 2013

Scala + "n" i "a" = Scalania _3 za nami

Kolejne spotkanie scalania przechodzi do archiwum. Gratulacje dla wszystkich uczestników!

Na plus odnotowuję udział firmy Javart jako sponsora wydarzenia, co pozwoliło zagwarantować sporą porcję strawy dla ducha (w postaci Scali) i ciała (w postaci kanapek z Subway'a).

Na plus jest fakt, że się spotkaliśmy już trzeci raz!


Na plus odnotowuję również udział dwóch całkowicie mi nowych w tej roli prelegentów Andrzeja Jóźwika oraz Jacka Kołodziejskiego. Andrzej wspierał nas swoim przygotowaniem podczas rozwiazywania zadań, podczas gdy Jacek przeprowadził nas przez zasieki scalowe i wyjaśnił nowe konstrukcje w języku Scala, które od tej pory traktujemy jako znane. Więcej na stronie domowej ściągawek scalania.

Na plus odnotowuję utrzymanie zasady, aby kontynuować rozwiązywanie kolejnych zadań z listy S-99: Ninety-Nine Scala Problems. W ten sposób dotarliśmy do zadania P10. Run-length encoding of a list.


Na minus oznaczam słabe trzymanie się ram czasowych, co wręcz mnie irytowało. Cóż było robić, kiedy dyskusja merytoryczna i udział rozmówców znaczny, a należało ciąć, kiedy wychodziła znacząco poza określony czas?! Po komentarzach na meetupie dotyczącym tego spotkania widać wyraźnie, aby być mniej liberalny i ciąć, kiedy ciąć należy. To trzeba poprawić.


Kolejne spotkanie niebawem i liczę na niemniejszą frekwencję! Dyskusje na meetupie i podczas spotkania pokazują, że ten rodzaj spotkań spotkał się z akceptacją społeczności.

Kto przyjdzie na następne? Kto zechciałby wystąpić w roli wprowadzającego?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz