08 września 2013

O Scali i Scalania na GitHub Pages - Jekyll w akcji

Trochę trwało zanim przekonałem się wreszcie, aby zarzucić pisanie ściągawek do Scali na potrzeby Scalania na tym blogu. Po prostu Blogger się do tego nie nadaje i zajmowało mi to zawsze zdecydowanie za dużo czasu. Na samą myśl o umieszczaniu kodu tutaj, odrzucało mnie. Taki też był powód, aby swego czasu mój angielskojęzyczny blog posadowić (zdala od Bloggera) na WordPressie jako http://blog.japila.pl.

W piątek mnie naszło i w weekend zrobiłem kolejny krok w mojej karierze blogera - przeniosłem część wpisów dotyczących spotkań scalania na GitHub. Moje wysiłki wokół tego projektu skierowane są na uzupełnieniu potrzebnej wiedzy do rozwiązywania zadań jako statyczne strony generowane z użyciem Jekyll i GitHub Pages.

I tak oto powstała dokumentacja do projektu scalania, która ma w zamierzeniu być zestawem ściąg z języka Scala. Z nimi rozwiązywanie zadań będzie łatwiejsze. Zapraszam do odwiedzenia http://jaceklaskowski.github.io/scalania/ i lektury dwóch notatek.

Zainteresowanych udziałem w tym (pod)projekcie zachęcam do rozwijania gałęzi gh-pages w projekcie scalania.

W ten oto sposób mamy miejsce, w którym społeczność scalowa w Polsce może rozbudowywać zestaw zadań scalowych (gałąź master) lub pisać do nich dokumentację (gałąź gh-pages). Pull requesty mile widziane.

Może kiedyś powstanie kompletny zestaw ćwiczeniowy?

Jeśli jesteś zainteresowana uruchomieniem scalania w swoim mieście, firmie, czy innej społeczności, napisz do mnie. Pewnie bylibyśmy się w stanie porozumieć.

2 komentarze: