13 sierpnia 2010

Dzisiaj są moje urodziny i podkastnik rusza

Dzisiaj są moje urodziny!

W takim dniu, albo przeddzień, a czasami nawet długo po nim, dostaje się mnóóóóóstwo prezentów. Wśród nich znalazłem mikrofon Sinn7 DasMic.1, którego zakup planowałem od jakiegoś czasu. To znaczy, nie planowałem zakupu tego konkretnego modelu, ale troszkę innego, a nie mając jakiegokolwiek doświadczenia w ich użytkowaniu, Sinn7 DasMic.1 odpowiada moim oczekiwaniom w 100%. Jest profesjonalny i ładnie wygląda, więc dokładnie taki, jaki sobie wymarzyłem :) Takich prezentów każdemu życzę - są dopasowane do naszych potrzeb, skrojone jakby na miarę.

Tym samym pomysł realizowania podkastów odżywa w postaci Podkastnika i będzie wypełniał lukę między kolejnymi skrinkastami (których nie ma/było wiele, ale choćby narzędziowo mam wszystko i planuję skrzętnie). Z poprzednich planów, nie zmieni się termin ich publikacji - czwartek będzie dniem, w którym należy oczekiwać jednego albo drugiego i tak na przemian, co 2 tygodnie. Jak tylko uda mi się zaangażować do projektu moje dzieciaki będzie zabawa po pachy - ja produkcja, oni postprodukcja. Są inni chętni na podjęcie się rywalizacji z...ekhm...uzupełnieniu podkasta Java.pl z udziałem Radka Holewy i Kuby Dżona? Kontakt na priv.

Wspomniałem, że dzisiaj są moje urodziny, więc jest to idealny moment na nagranie pierwszego podkastu. Ich ideą będzie rozmowa z bardzo fajnymi ludkami z naszej sceny javowej (a może nawet ze sceny zagranicznej?), które uświetnią podkasty swoimi pasjami, trafnością dowcipu i doświadczeniem. Jeśli będzie dużo Javy, tym lepiej dla nich, ale nie jest to warunek konieczny (a tym bardziej dostateczny!).

Skoro mam już swoje urodziny, więc wykorzystam je na zaproszenie samego siebie na zerowy odcinek podkastu. Będzie to taki prezent od samego siebie i aby nie testować na gościach, potestuję na sobie, jak sprawdza się nagrywanie z nowiuteńkim mikrofonem. Wybaczcie, jeśli brzmi to conajmniej nonszalancko. Jak to mówią wielcy naszej sceny javowej (bodajże Grzesiek Duda, Radek Holewa albo Michał Margiel - link wielce pożądany, jeśli ktoś ma pod ręką, gdzie tego użyto i ja osobiście stawiam na Margiela) parafrazując Władysława Sikorę: "Chwal się sam – bo zaczną chwalić cię inni, którzy się gówno znają", bo "Kiedy nie ma się czym chwalić, potrzebny jest kozioł ofiarny", a szkoda byłoby nim zostać :)

Oto więc daje Wam jeszcze gorący, świeżo nagrany podkast, w którym JA...cek Laskowski testuje swój mikrofonowy prezent - Jacek Laskowski testuje.

Do nagrania skorzystałem z oprogramowania Garage Band po lekturze samouczka Nikity Titow Garage Band, w której opisuje program i użycie go do nagrywania podkastów. Jakby stworzony na zamówienie, na moje urodziny.

Nie byłbym jednak usatysfakcjonowany, abym nie dał Wam czegoś od siebie. Jeśli kogokolwiek interesuje, ile już żyje taki Jacek (i nie ma dostępu do FB czy Skype!), mam dla niego małą zagadkę umysłową:

Liczba moich lat jest liczbą pierwszą. Kolejność cyfr jest odwrotna do dwóch ostatnich cyfr roku urodzenia. W zapisie rzymskim zapisywana jest za pomocą 3 symboli, w systemie dwójkowym...dwoma (cóż za odkrycie, ale mogłoby w końcu i jedną) i odstęp zerami między jedynkami rośnie arytmetycznie, ósemkowo zapis zawiera cyfry następujące po sobie. Gdyby dodać do siebie liczbę moich lat i dwie ostatnie cyfry roku urodzenia wyszłaby liczba zapisana dwójkowo, która dziesiętnie jest jedną z ich cyfr.

Teraz już wiadomo, że mit o nieżyjących dinozaurach jest mocno przereklamowany :-)

I jeszcze jedno. Dostałem wiadomość z wydawnictwa Packt Publishing odnośnie napisania nietuzinkowej książki nt. NetBeans IDE. Ja nie wchodzę w temat, bo chciałbym zająć się innym tematem książkowym, więc ten zostawiam zainteresowanym.

Packt Publishing is planning to expand its range of NetBeans books and is currently inviting book ideas and potential authors.

This doesn't require any past writing experience. All that you need to write a Netbeans book for Packt is an expert subject knowledge, a passion to share it with others and an ability to communicate clearly in English.

So, if you love NetBeans and fancy writing a book send your book ideas to author@packtpub.com. If you don't have a book idea and are simply interested in writing a book, Packt is still keen to hear from you. Send some details about your work experience with NetBeans and any past writing experience you may have.

More details about this opportunity are available at :
http://authors.packtpub.com/content/packt-invites-netbeans-experts-write-new-set-books

7 komentarzy:

 1. Wszystkiego najlepszego! A mikrofon wygląda czadersko :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Sto lat. :)

  BTW Wydaje mi się czy słyszę podcast tylko w lewej słuchawce?

  OdpowiedzUsuń
 3. Wszystkiego najlepszego! Mikrofon wygląda bardzo profesjonalnie, sam podcast również zapowiada się wyjątkowo interesująco z niecierpliwością czekam na pierwszy odcinek! Tak trzymaj Jacku! ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. @Henryk - nie wydaje Ci się :)
  @Jacek - staraj się unikać takich chrząknięć jak w 1:15 :) Ciekaw jestem z kim przeprowadzisz pierwszy wywiad :)

  OdpowiedzUsuń