05 listopada 2009

55. spotkanie Warszawa JUG - "Zastosowanie BPELa w praktyce" Rafała Rusina i Macieja Próchniaka

Warszawska Grupa Użytkowników Technologii Java (Warszawa JUG) zaprasza na 55. spotkanie, które odbędzie się w najbliższy wtorek, 10.11.2009 o godzinie 18:00 w sali 5440 Wydziału MIMUW przy ul. Banacha 2 w Warszawie.

Temat prezentacji: Zastosowanie BPEL'a w praktyce przy użyciu Apache ODE, Apache ServiceMix i SoapUI
Prelegenci: Rafał Rusin (TouK), Maciej Próchniak (TouK)

W trakcie prezentacji Rafał i Maciej opowiedzą o połączeniu Apache ODE i Apache ServiceMix. Rozpoczniemy od wstępu do BPELa i jego ideologii oraz prostego przykładu połączenia kilku serwisów ODE z ServiceMixem. Będzie to podstawą do omówienia różnych kwesti, które sprawiły im najwięcej trudności podczas projektu i sposoby ich rozwiązywania. SoapUI znajdzie swoje miejsce w arsenale programisty jako wygodne narzędzie do testowania serwisów.

Rafał Rusin jest absolwentem Uniwersystetu Warszawskiego. W TouK pracuje od 2004 roku. Zajmowałem się developmentem i architekturą wielu komercyjnych projektów w tym czasie. Tematyka procesów biznesowych towarzyszyła mu już w tamym okresie. Ostatnio postanowił zastować projekt Apache ODE do większego projektu komercyjnego, który sprawił, że pojawiło się kilka poprawek i rozszerzeń ODE, co z kolei skończyło się nieoczekiwanym zaproszeniem Rafała jako członka zespołu sterującego Apache ODE PMC.

Maciej Próchniak jest absolwentem matematyki Uniwersystetu Warszawskiego. W poprzednich latach tworzył w Javatechu aplikacje webowe. Obecnie zajmuje się utrzymaniem oraz testowaniem procesów biznesowych napisanych w BPELu, a także architekturą i implementacją komponentów ServiceMix'owych.

Planowany czas prezentacji to 1,5 godziny, po której planuje się 15-30-minutową dyskusję.

Wstęp wolny!

Zapraszam w imieniu prelegentów i grupy Warszawa JUG!