28 maja 2009

Warszawski Eclipse DemoCamp Galileo 2009 w nadchodzący wtorek

W ramach promocji najnowszego wydania Eclipse IDE 3.5 (Galileo) na całym świecie organizowane są spotkania osób zainteresowanych nowymi funkcjonalnościami oferowanymi przez znane zintegrowane środowisko programistyczne dla programistów wszelakiej maści językowej. Jest to doskonała okazja na poznanie możliwości Eclipse, wspieranych technologii (w końcu, nie samym programowaniem w "czystej" Javie człowiek żyje) oraz, a może przede wszystkim, osób z branży. Wszystko w miłej atmosferze, a w dodatku, zgodnie z opisem wydarzenia na stronie Eclipse DemoCamps Galileo 2009 - "You don't need to be a software developer to attend!".

Właśnie w takim stylu Warszawska Grupa Użytkowników Technologii Java (Warszawa JUG) zaprasza na Warszawski Eclipse DemoCamp Galileo 2009, które odbędzie się 02.06.2009 (wtorek) w godzinach 18:00-20:00 w sali 5440 Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego (MIMUW) przy ul. Banacha 2 w Warszawie.

Code-House - Wspieramy Open Source  

Spotkanie jest wspierane przez firmę Code-House oraz fundację Eclipse.org, pod patronatem Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego (MIMUW).

Harmonogram obejmuje następujące prezentacje:

18:00-18:15 Spring IDE, czyli o wsparciu dla Springa wewnątrz IDE Łukasz "splatch" Dywicki
18:20-18:35 Wyślij swoją myszę na urlop, czyli o skrótach i szablonach w Eclipse Wojciech Erbetowski
18:40-18:55 Wtyczka do Eclipse w 5 ... no może 15 minut Mateusz Zięba
19:00-19:15 Rozszerzanie JDT dzięki Equinox Aspects i AJDT weaving service Michał "migi" Grzejszczak
19:20-19:35 Z Eclipsem w chmurach w 15 minut, czyli jak użyć GoogleApp Engine wraz z pluginem do Eclipse, aby uruchomić aplikację w 15 minut Łukasz Lenart
19:40-19:55 Oracle JRockit Mission Control, czyli demonstracja profilowania i diagnostyki aplikacji Java przy użyciu Eclipse Waldemar "waldi" Kot

Wystąpienia będą 15-minutowymi prezentacjami technicznymi o ciekawostkach związanych z Galileo i okolic. Nie zabraknie dobrej porcji wiedzy i...pizzy (zainteresowani uatrakcyjnieniem strawy uprasza się o kontakt z organizatorami - patrz strona spotkania).

Wstęp na spotkanie jest całkowicie wolny od jakichkolwiek zobowiązań. Uruchomiono rejestrację celem zagwarantowania wszystkim przybyłym strawy - reszta gwarantowana. Warto również potwierdzić rejestrację w skrzynce pocztowej, aby nie wpaść na "Ta lista zawiera adresy osób, które wypełniły formularz rejestracyjny, ale nie kliknęły w odsyłacz potwierdzający. Zwykle oznacza to, że dana osoba nie sprawdziła jeszcze poczty albo pomyliła się wpisując adres.".