08 czerwca 2008

Uruchomienie projektu seamowego w Eclipse Ganymede z JBoss Tools i Geronimo Eclipse Plugin

Wczoraj było pierwsze spotkanie z JBoss Seam po dłuższej przerwie i zabawa była przednia. Trochę trwało zanim przekonałem się, że z seam-gen można stworzyć kompletną aplikację i już miałem napisać, że skoro JBoss Seam to wyłącznie JBoss AS to ja odkładam temat na bok. Wystarczyło spędzić popołudnie w Lesie Kabackim przy ognisku z rodzinką i po powrocie wszystko wydało się poukładane. Utworzenie planu i aplikacja działa na Apache Geronimo 2.1.1. Wrażenia spisane we wczorajszej notce Pierwsze kroki z JBoss Seam i Apache Geronimo, z czego większość znalazła swoje miejsce w nowym artykule Pierwsze kroki z JBoss Seam i Apache Geronimo.

Dzisiaj postanowiłem popróbować się z Eclipse Ganymede rozbudowanym o JBoss Tools i Geronimo Eclipse Plugin. Kilka zmian w skrypcie antowym build.xml utworzonym przez seam-gen i aplikacja zadziałała na Geronimo z poziomu Eclipse. Dodając do tego możliwość zgarnięcia koszulki, albo kurtkę eclipsową, a nawet wejściówkę na EclipseCon 2009 czy Eclipse Summit Europe 2008 w konkursie Ganymede Around the World Contest jeszcze bardziej dopinguje do popróbowania się z nowiutkim Eclipse. Dzisiaj było spokojnie, bo aplikacja niewielka. Już nie mogę doczekać się kolejnych atrakcji seamowych. Te dzisiejsze opisałem w artykule Uruchomienie projektu seamowego w Eclipse Ganymede z JBoss Tools i Geronimo Eclipse Plugin. Komentarze mile widziane. Szczególnie byłbym rad, gdyby odezwali się praktycy seamowi i zechcieli podzielić się swoimi doświadczeniami, a przede wszystkim konfiguracją środowiska programistycznego.

Pytanie konkursowe: Jaki plik konfiguracyjny aplikacji korporacyjnej rozpoznawany jest przez Apache Geronimo jako uzupełnienie konfiguracji z application.xml o dane charakterystyczne dla niego?