16 czerwca 2008

32. spotkanie Warszawskiej Grupy Użytkowników Technologii Java (Warszawa JUG)

Warszawska Grupa Użytkowników Technologii Java (Warszawa JUG) zaprasza na 32. spotkanie, które odbędzie się 17.06.2008 o godzinie 18:00 w sali 5440 Wydziału MIMUW przy ul. Banacha 2 w Warszawie.

Temat prezentacji: 30 minut z...Eclipse RCP, BugDay - "poprawianie" Eclipse oraz Apache Geronimo - serwer Java EE 5 i projekt ASF
Prowadzący: Michał (migi) Grzejszczak, Jacek Laskowski, Łukasz Lenart

Grupa członków Warszawa JUG w składzie Michał migi Grzejszczak, Jacek Laskowski oraz Łukasz Lenart zapoczątkują serię krótkich wystąpień 30 minut z..., podczas których można będzie dotknąć kilka tematów jednocześnie, każdemu prelegentowi przydzielając 30 minut spotkania z dodatkowymi 5-10 minutami na dyskusję podsumowującą. Jest to podsumowanie sezonu 2007/08 spotkań jugowych warszawskiej społeczności javowej.

Michał zaprezentuje jak można zmiażdżyć "buga" we wtyczce do Eclipse'a z listy BugDay i że nie jest to nic trudnego. Oprócz błędów pokaże, jak zrobić własny quick assist aka quick fix. Jeśli masz pomysł na quick assist, którego nie ma jeszcze w Eclipse, a chciał(a)byś mieć, to przynieś go na spotkanie.

Jacek opowie o Apache Geronimo, co to i dlaczego (nie?)warto się tym interesować, trochę o samym projekcie Apache Geronimo, jak to jest w ASF, jak się współpracuje, czy jest to trudne zadanie, być członkiem takiego projektu, etc. Trochę zagadnień praktycznych z posługiwania się serwerem z linii poleceń, konsoli administracyjnej oraz Eclipse, a także wieści z pola Geronimo jako projektu organizacji Apache Software Foundation (ASF).

Łukasz omówi architekturę Eclipse RCP (Rich Client Platform) oraz zaprezentuje niewielki przykład z jego udziałem.

Wstęp wolny!

Zapraszam w swoim imieniu i grupy Warszawa JUG!