02 czerwca 2007

XI spotkanie Warszawskiej Grupy Użytkowników Technologii Java (Warszawa-JUG)

Warszawska Grupa Użytkowników Technologii Java (Warszawa-JUG) zaprasza na XI spotkanie, które odbędzie się w nadchodzący wtorek 05.06.2007 o godzinie 18:00 w sali 4420 na Wydziale MIMUW przy ul. Banacha 2 w Warszawie.

Temat prezentacji: Tworzenie aplikacji graficznych z SWT i JFace
Prowadzący: Łukasz Dywicki

Tematem prezentacji jest użycie SWT w połączeniu z JFace do tworzenia grubych aplikacji. Prelegent zaprezentuje prostotę budowania graficznego interfejsu użytkownika (GUI) z użyciem SWT i JFace oraz rewolucyjnego zarządcy układu (ang. layout manager) jakim bez wątpienia jest Form Layout wspierany przez JFace Viewers.
Nie zabraknie również (bardzo) krótkiego rysu historycznego o SWT i miejsc na porównania z AWT i Swingiem. Ponadto wszyscy będziemy mieli okazję przyjrzeć się wydajności SWT i podyskutować na temat problemów, jakich może nastręczyć budowa aplikacji desktopowych.

Prezentację poprowadzi Łukasz Dywicki, student I roku Informatyki na Wyższej Szkole Informatyki Stosowanej i Zarządzania. Łukasz zajmuje się programowaniem od 5 lat. Początkowo były to języki skryptowe, od jakiegoś czasu Java. Łukasz jest pasjonatem SWT i platformy Eclipse, a obecnie stawia pierwsze kroki w świecie JEE i wystąpień publicznych. Pomysł prezentacji dotychczasowej wiedzy o SWT i JFace wydał się równie karkołomny, co niezwykle motywujący do dalszego wgłębiania się w tajniki bibliotek Eclipse dla aplikacji graficznych i stąd decyzja o wystąpieniu na spotkaniu Warszawa JUG.

Planowany czas prezentacji to 1,5 godziny z 15 minutową dyskusją.

Zapraszam w imieniu Warszawa-JUG!