20 maja 2007

X spotkanie Warszawskiej Grupy Użytkowników Technologii Java (Warszawa-JUG)

Warszawska Grupa Użytkowników Technologii Java (Warszawa-JUG) zaprasza na X spotkanie, które odbędzie się w nadchodzący wtorek 22.05.2007 o godzinie 18:00 w sali 4420 na Wydziale MiMUW przy ul. Banacha 2 w Warszawie.

Temat prezentacji: Języki skryptowe w Javie 1.6 (JSR 223) w praktyce
Prowadzący: Jakub Kaniewski

Podczas prezentacji zaprezentowane zostaną dobrodziejstwa płynące ze specyfikacji JSR-223 Scripting for the Java Platform. Zaprezentowane będą założenia grupy projektowej i w jakim stopniu udało się je zrealizować. Główną rozważaną kwestią będzie, gdzie w projektach biznesowych opartych o platformę Java EE jest miejsce na języki skryptowe - jakie zalety i wady niesie w sobie ich użycie. Na koniec zaprezentowane będzie małe porównanie prędkości różnych implementacji JSR-223 i porównanie z odpowiadającym kodem napisanym w "czystej" Javie. Dla podtrzymania tradycji spotkań Warszawa JUG, gwoździem programu będzie działająca aplikacja korzystająca z EJB 3 ze wstawkami w języku skryptowym.

Prezentacja prowadzona będzie przez Jakuba Kaniewskiego, który jest absolwentem kierunku Informatyka i Ekonometria na Wydziale Nauk Ścisłych UKSW (rocznik 2005). Z Javą ma styczność hobbystycznie i zawodowo od 5 lat. Główne zajmuje się technologiami serwerowymi: Apache Cocoon, JSF, Hibernate, EJB 3. Ostatnio próbuje sił w Ruby i JRuby.

Planowany czas prezentacji to 1,5 godziny z 15 minutową dyskusją.

Zapraszam w imieniu Warszawa-JUG!