07 maja 2007

IX spotkanie Warszawskiej Grupy Użytkowników Technologii Java (Warszawa-JUG)

Warszawska Grupa Użytkowników Technologii Java (Warszawa-JUG) zaprasza na IX spotkanie, które odbędzie się w nadchodzący wtorek 08.05.2007 o godzinie 18:00 w sali 4420 na Wydziale MiMUW przy ul. Banacha 2 w Warszawie.

Temat prezentacji: JBoss Ajax4jsf czyli zAJAXuj swoją aplikację
Prowadzący: Tomasz Szymański

JBoss Ajax4jsf jest produktem zarazem nowym jak i dojarzałym. Dojrzałość polega na tym, że był on od jakiegoś czasu rozwijany przez firmę Exadel. Nowość na tym, że po podpisaniu umowy partnerskiej Exadel - Red Hat, firmowany jest marką JBossa.
W prezentacji przedstawiony będzie przepis na stworzenie aplikacji korzystającej z tego projektu oraz jak zmodyfikować już istniejące. Zgodnie z tradycją nie obędzie się bez przykładów z EJB3. Zaprezentowane zostanie narzędzie Exadel Studio (który niedługo stanie się Red Hat Developer Studio) do pisania aplikacji z Ajax4jsf.

Prezentacja prowadzona będzie przez Tomka Szymańskiego, studenta V roku Wydziału Elektrycznego Politechniki Warszawskiej oraz członka zespołu JBoss.org, zajmującego się tworzeniem infrastruktury jboss.org - JBoss Labs a także Lead JBoss Wiki. Tomek interesuje się Javą od paru lat i stara się podtrzymywać wczesne nią zafascynowanie mimo rutynowego jej używania.

Planowany czas prezentacji to 1,5 godziny z 15 minutową dyskusją.

Zapraszam w imieniu Warszawa-JUG!