18 lutego 2007

V spotkanie Warszawskiej Grupy Użytkowników Technologii Java (Warszawa JUG)

Warszawska Grupa Użytkowników Technologii Java (Warszawa JUG) zaprasza na V spotkanie, które odbędzie się w nadchodzący wtorek 20.02.2007 o godzinie 18:00 w sali 4420 na Wydziale MiMUW przy ul. Banacha 2 w Warszawie.

Temat prezentacji: Wprowadzenie do JBoss Seam

JBoss Seam jest szkieletem programistycznym do tworzenia aplikacji z wykorzystaniem technologii Java EE 5. Idealnie pasuje do miana Ruby on Rails dla platformy Java EE. Pozwala na wykorzystanie wielu ciekawych, gotowych rozwiązań JSF (ICEFaces, facelets, Tomahawk) oraz EJB 3.0 bez większego przygotowania teoretycznego. Wystarczy podstawowa znajomość Java SE 5 (adnotacje) oraz JSF i już można konstruować zaawansowane aplikacje. Dodatkowa wiedza o tworzeniu aplikacji przemysłowych w Java EE 5 podnosi wartość wykorzystania JBoss Seam i jego udogodnień. Jeśli w zasięgu Twoich zainteresowań jest tworzenie aplikacji internetowych koniecznie musisz poznać JBoss Seam! Z pewnością każdy programista Java znajdzie coś ciekawego dla siebie.

Prezentacja prowadzona będzie przez Jacka Laskowskiego, który jest członkiem grup rozwojowych projektów Apache Geronimo i Apache OpenEJB. Jest założycielem i liderem Warszawskiej Grupy Użytkowników Technologii Java (Warszawa JUG). Prowadzi Notatnik Projektanta Java EE, w którym znaleźć można m.in. relacje z poznawania technologii Java EE 5.

Planowany czas prezentacji to 1,5 godziny (wliczając około 15-minutową dyskuję).

Na spotkaniu poruszony będzie również temat organizacji konferencji Java w Warszawie organizowanej przez Warszawa JUG.

Zapraszam w imieniu Warszawa-JUG!