19 lutego 2007

Tworzenie pakietów OSGi z Apache Maven 2

Rozczytując się w artykułach dotyczących OSGi z serii Getting Started with OSGi postanowiłem je trochę usprawnić i tym samym zachęcić większą ilość osób do popróbowania się z tematem. Postanowiłem spróbować sił tworzenia pakietów OSGi z Apache Maven 2.0.5 i Eclipse IDE 3.3M5, aby zautomatyzować prace przy projekcie. Podekscytowany łatwością pracy z OSGi, jedyną sprawą do rozwiązania było zautomatyzowanie kompilacji, budowania i instalacji. Brzmi znajomo?! To właśnie dokładnie te zadania, dla których powstał M2 (tworzenie klas pozostawiłem Eclipse'owi). W artykule zakłada się ręczne wykonywanie tych kroków, a kto ma czas na pisanie w notatniku i kompilację z linii poleceń?! Wymagało to trochę usprawnień - wprowadzenie M2.

Okazało się, że było niezwykle prosto i przyjemnie i w dodatku powstał nowy artykuł Tworzenie pakietów OSGi z Apache Maven 2. Zachęcam do lektury i nadsyłania komentarzy.

Pora wracać do specyfikacji JPA. Chwila, przecież jutro spotkanie Warszawa JUG i prezentacja JBoss Seam! Sprawdźmy jeszcze raz jak wygląda prezentacja i przykłady. Do zobaczenia na spotkaniu!