Rozczytując się w artykułach dotyczących OSGi z serii Getting Started with OSGi postanowiłem je trochę usprawnić i tym samym zachęcić większą ilość osób do popróbowania się z tematem. Postanowiłem spróbować sił tworzenia pakietów OSGi z Apache Maven 2.0.5 i Eclipse IDE 3.3M5, aby zautomatyzować prace przy projekcie. Podekscytowany łatwością pracy z OSGi, jedyną sprawą do rozwiązania było zautomatyzowanie kompilacji, budowania i instalacji. Brzmi znajomo?! To właśnie dokładnie te zadania, dla których powstał M2 (tworzenie klas pozostawiłem Eclipse'owi). W artykule zakłada się ręczne wykonywanie tych kroków, a kto ma czas na pisanie w notatniku i kompilację z linii poleceń?! Wymagało to trochę usprawnień - wprowadzenie M2.
Okazało się, że było niezwykle prosto i przyjemnie i w dodatku powstał nowy artykuł Tworzenie pakietów OSGi z Apache Maven 2. Zachęcam do lektury i nadsyłania komentarzy.
Pora wracać do specyfikacji JPA. Chwila, przecież jutro spotkanie Warszawa JUG i prezentacja JBoss Seam! Sprawdźmy jeszcze raz jak wygląda prezentacja i przykłady. Do zobaczenia na spotkaniu!
Witam!
OdpowiedzUsuńArtykuł dla mnie o tyle jest fajny, że właśnie rozpracowuję Mavena2. Zostało ładnie pokazane jak powinno się używać Mavena step-by-step, można znaleźć wiele publikacji jaki to Maven jest wspaniały, co można za jego pomocą zrobić, etc. A nigdzie nie znalazłem prostego poradnika krok po kroku jak np. za pomocą Mavena przygotować projekt pod Eclipse'a! A tu proszę wszystko jak na tacy ;-) Super! I jeszcze jedno, może ktoś wie jak ładnie wygenerować stronkę i raporty i wszystko razem wrzucić do Wiki (MediaWiki)? Znalazłem plugin do Mavena1 ale nie wiem czy mogę go zastosować?
Taaa, artykuł fajny, ale co komentarz, to robią się coraz bardziej zobowiązujące ;-) Jak kiedyś publikowałem pierwszą, lub drugą wersję wpisu/artykułu, tak teraz sprawdzam je po 10-20 razy zanim ujrzą światło dzienne! Czy się tym martwię?!?! Nie, wcale! Właśnie o to chodziło - ludziska wchodzą komentują, pytają, proponują - jednym słowem wiedza się rozbudowuje! Tak trzymać. Dziękuję Łukasz za komentarz. Spodziewaj się następnych.
OdpowiedzUsuńCo do Twojego pytania, to nie wiem, ale sam używam MediaWiki i pomysł mi się spodobał. M2 do generowania strona dla MediaWiki? Hmmm, to mogłoby być ciekawe.
Jacek
Ja z tematem OSGi borykam się od kilku miesięcy. Zainspirowany artykułami na EclipseZone i Twoimi wpisami postanowiłem też wypluć z siebie coś na ten temat.
OdpowiedzUsuńZapraszam i czekam na uwagi ;)
Widziałem, widziałem. Zaplanowałem sobie, że przeczytam Twój wpis jeszcze raz wieczorem i skomentuję, ale widzę, że Ty byłeś pierwszy u mnie z komentarzem.
OdpowiedzUsuńBardzo podoba mi się, że zechciałeś podzielić się swoimi doświadczeniami. Czym więcej osób zainteresowanych technologią OSGi tym większa szansa, że zrozumienie jej będzie pełniejsze. Proszę nie przestawaj! ;-)
Jacek
Strasznie to już stary post, ale temat dopiero teraz mnie natchnął -
OdpowiedzUsuńnajlepiej jeszcze użyć pluginu mavena osgi, aby niepotrzebnie dwukrotnie nie zarządzać zależnościami.
Tomasz Bartczak
Racjonalny Developer