03 lutego 2007

IV spotkanie Warszawskiej Grupy Użytkowników Technologii Java (Warszawa-JUG)

Warszawska Grupa Użytkowników Technologii Java (Warszawa JUG) zaprasza na IV spotkanie, które odbędzie się w nadchodzący wtorek 06.02.2007 o godzinie 18:00 w sali 5820 na Wydziale MiMUW przy ul. Banacha 2 w Warszawie.

Temat prezentacji: Ruby on Rails - (godzinna) demonstracja możliwości

Ruby on Rails (RoR) przez wielu uważany za fenomen ostatnich lat! Istnieje wiele środowisk do tworzenia aplikacji internetowych. Czy zanurzeni w technologie Java powiniśmy ignorować język Ruby? Może by tak dołożyć kolejne narzędzie i rozszerzyć nasz warsztat programistyczny? Prezentacja będzie próbą zainteresowania uczestników językiem Ruby wraz ze środowiskiem tworzenia aplikacji internetowych - Rails. Są ludzie którzy uważają że rok 2007 będzie należał do technologi Java EE 5 (w tym EJB3 i JSF 1.2), ale są również i tacy, którzy uważają, że to rok Ruby on Rails. Bez względu na przekonania, dobrze znać potencjalne technologie roku 2007.

Prezentacja prowadzona będzie przez Sebastiana Pietrowskiego, który samego siebie uważa za pragmatycznego programistę. Jest absolwentem MiMUW. Związany z Javą od wersji 1.1. Poszukiwacz świętego grala informatyki. Najistotniejsze, że jest pierwszym grupowiczem Warszawa JUG, który zdecydował się podjąć wyzwanie i poprowadzić spotkanie. Już to gwarantuje ciekawe spotkanie ;-)

Plan prezentacji obejmuje około 30-minutową prezentację wprowadzającą do Ruby, Ruby on Rails oraz porównanie z Javą, po czym nastąpi sprawdzenie wiadomości w praktyce, gdzie stworzymy internetowy pamiętnik - bloga (mówi się, że Sebie wystarczy jedynie 10 minut i pamiętnik będzie gotów).

Planowany czas prezentacji to 1 godzina z kolejnymi 30 minutami na dyskuję.

Na spotkaniu będziemy również gościć ekipę z www.warszawa.pl, która przedstawi architekturę serwisu oraz technologiczne wyzwania (iTV). Grupa z www.warszawa.pl planuje w ten sposób zainteresować grupowiczów do udziału w jego rozwoju.

Zapraszam w imieniu Warszawa-JUG!