21 sierpnia 2013

Scalania #2 - spotkania z językiem Scala w najbliższą środę, 28 sierpnia

Zapraszam na drugie spotkanie z językiem Scala - Scalania - w najbliższą środę, 28 sierpnia. Więcej informacji logistycznych na stronie spotkania http://scalania.pl.

Największą zmianą w stosunku do poprzedniej, inauguracyjnej edycji będzie 30-minutowe wprowadzenie uczestników w konstrukcje języka Scala, które będą przydatne do rozwiązywania zadań. Dodatkowo motywem przewodnim będzie praca z projektami z GitHuba, co powinno dodatkowo zachęcić uczestników do jego aktywnego użycia na potrzeby własnego samorozwoju.

Będąc pod ogromnym wrażeniem zawartości książki Functional Programming in Scala będzie wiele zadań z rozdziału o monoidach (10. Monoids) i opóźniania wykonywania (5. Strictness and laziness).

Zapraszam!

6 komentarzy:

 1. czy będzie jakieś wideo ze spotkania dostępne on-line?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie przewiduje się.

   Jeśli jednak uważasz, że powinno być nagranie z tego spotkania, to mamy kamerkę, a więc pozostaje poagitować za nagraniem na forum WJUGa i namówić kogoś na obsługę kamerki. Co o tym sądzisz? Wchodzisz?

   Usuń
  2. Nagrania byłyby fajne dla osób spoza Warszawy. Wykłady o Scali na youtubie ogląda się bardzo przyjemnie. Na następne spotkanie, jeśli to możlwie, moglibyście coś takiego zorganizować :)

   Usuń
  3. Podzielam Twoje zdanie, ale bez zaangażowania dodatkowych osób, nie widzę możliwości, aby to obsłużyć. Agitowanie na forum WJUGa pożądane.

   Usuń
 2. OT: Jak wygląda w MEAP-ie proces publikowania zmian? Dostajesz wyłącznie uaktualniony e-book, czy może również informację o tym co zostało poprawione?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Uwagi i sugestie dotyczące książki przekazujesz przez forum MEAP dla danej książki. Czasami jest również repo na GitHubie, gdzie zgłaszasz uwagi. Przede wszystkim to forum MEAP.

   Kiedy pojawi się uaktualnienie książki (nowa wersja), dostajesz maila, że można ją pobrać. Z nową wersją jest również zestaw zmian - np. uaktualniono rozdział X i Y. Dokładność zmian zależy od dostępnego czasu u autora.

   Usuń