27 czerwca 2013

Pauzowanie projektowe i przedwakacyjne zmiany służbowe = opuszczam IBM

Minęło parę już dni od ostatniego wpisu z cyklu "moje pierwsze kroki przy tworzeniu aplikacji pisanej w Scali, której daję czas od pomysłu do realizacji najwyżej 1 miesiąc." I nic się nie pojawiło od owych kilku dni! Projekt zamarł...niestety, bo obowiązków sporo i to rodzinnych głównie!

Najpierw zaczęło się od wyjazdu weekendowego, podczas którego napracowałem się bardzo. "Upodliłem" się pracując fizycznie i kiedy dopadłem już kompa, zaraz zatwittowałem o moim powrocie.

Powrót nie trwał jednak długo :(

We wtorek żonka obchodziła urodziny, więc znowu przytrafiło mi się odciąć od sieci. Dosłownie. Nie miałem ze sobą komputera, a w dodatku padła mi komórka, więc sieci nie widziałem przez dobre 2 dni! Odświeżające. Najbardziej zachwycona była moja żoncia (której nota bene też padła komórka!)

I tak dobrnąłem do czwartku, w którym również nie znalazłem wiele czasu na boje projektowe przy taskassinie. Widziałem komentarz Radka dotyczący stworzenia cechy (trait), który podzielam, ale niestety i dzisiaj przyszło mi zająć się innymi sprawami.

Z dniem jutrzejszym, 30 czerwca, kończę pracę w IBM.

Postanowiłem podreperować moją znajomość branży finansowej i od 1 lipca (poniedziałek) przechodzę do Citi na stanowisko (użyję mojego tłumaczenia) szefa technicznego zespołu programistycznego (Credit Front Office - Warsaw Team Lead).

Będzie Scala, Clojure i problemy analizy dużej ilości danych finansowych. Będą też ludzie, których znam osobiście i z którymi zawsze marzyłem usiąść przy jednym kompie, aby spędzić kilka dłuższych chwil, chociażby na dyskusji o niczym. Teraz dostaję to na tacy! Raportuję do kierowników w Londynie i Nowym Jorku, co podtrzymuje mój entuzjazm doskonalenia języka angielskiego. Słowem wszystko, co dusza moja pragnęła bardzo. Dodać należy również, że zawsze zastanawiało mnie, jak to jest być po drugiej stronie flanki - poza sektorem IT. Teraz będzie okazja zmaterializować marzenia.

Nie zostawiam WebSphere i rozwiązań IBM, bo uważam je za stosunkowo dobre, aby poświęcać im swój czas. Przyjdzie moment, w którym rozważę "kapitalizację" swojej wiedzy, ale na razie odkładam to na półkę z pomysłami. To z pewnością będzie ciekawie doświadczenie móc obserwować rozwój rynku WebSphere nie będąc już IBMerem.

Mówi się, że do końca roku zespół programistyczny ma liczyć 40 osób i potrzeba osób do programowania, jak i prowadzenia zespołów programistów od strony technicznej. Jeśli uważasz, że to robota dla Ciebie, napisz. Skontaktuję Cię z moim szefem, który zawiaduje procesem rekrutacji. To będzie niezwykła grupa pod względem osób i stosowanych technologii. Wprost robota marzenie (technicznie).

Dla zainteresowanych wycinki z opisu stanowisk:

"We are seeking highly motivated candidates to join on the ground floor of building our Framework Development Team in Warsaw, Poland.

The candidates will have responsibility for leading a team focused on development of core technology used by Citi’s Credit Trading business.

The Credit Front Office Development Team supports Credit Trading businesses in London, New York, and Asia.

Global Credit Technology is establishing a development center in Warsaw to work on core technology for our Credit Trading Businesses. This work will provide critical components for our new global strategy.

Thorough familiarity with algorithms & data structures.

Exposure to any of the following technologies is a bonus: WPF/XAML, Clojure, Scala, Hadoop, Apache Camel, HBase"