01 lipca 2013

Pierwszy dzień...Chorwacji w UE, dzieci na wakacjach i mojej pracy w Citi

1 lipca Chorwacja oficjalnie wstąpiła do Uni Europejskiej. Gratulacje!

1 lipca moja córcia Iwetka pierwszy raz poleciała samolotem, sama, do Portugalii (w której nawet ja jeszcze nie byłem!)

1 lipca mój (starszy) syn Patryk wyjechał na wakacje.

1 lipca mój (młodszy) syn Maksym miał zaplanowaną pierwszą wizytę w żłobku (ale plany się "odplanowały"). Następnym razem.

I w końcu, 1 lipca zacząłem pierwszy dzień u nowego pracodawcy Citibank International PLC (Publiczna Spółka Akcyjna) Oddział w Polsce jako menedżer ds. rozwoju aplikacji.

Za Wikipedią:

"Menedżerowie jako przedstawiciele kadry zarządzającej cechują się poczuciem odpowiedzialności, strategicznego myślenia i przewidywania."

Mniemam, że od dzisiaj jestem odpowiedzialny i mam poczucie myślenia i przewidywania (niepotrzebne skreślić).

A poważnie, zapominając na moment o tytułach, to przyjdzie mi pracować w bardzo interesującym zespole, z osobami, które znałem z wcześniejszych aktywności około-Scala-owych i które zawsze imponowały mi swoją wiedzą. Teraz jestem częścią tego zespołu! Gratulacje Jacku!

Niewiele się wydarzyło tego pierwszego dnia w nowej pracy - sesja wprowadzająca w tajniki pracy, aby podsumować BHP i podpisaniem umowy.

Jutro kolejny dzień wdrażania zgodnie z wytycznymi działu kadr. W środę powinienem pojawić się już w biurze na Goleszowskiej. Pora zapoznać się z komunikacją miejską, bo dojazd na drugi koniec Warszawy będzie mnie kosztował sporo czasu i przynajmniej 2 przesiadki. Będzie jeszcze więcej czasu na czytanie i słuchanie!

I zadanko w Scali na koniec - co robi poniższy jednolinijkowiec?
s filter (_ != ' ')
Można krócej? Ładniej?