30 stycznia 2013

Społecznościowy rozwój oprogramowania z GitHub, Travis, Heroku i Clojure już w najbliższą sobotę w Łodzi

Baczni obserwatorzy z łatwością zauważą moje zachwycenie platformą GitHub i pomysłem społecznościowego podejścia do wytwarzania oprogramowania. Mnie to wciągnęło na dobre i każdy pomysł natychmiast pcham na GitHub'a. Lista otwartych projektów rośnie, podobnie jak mój zachwyt możliwościami. Wprost nie mogę oprzeć się udziałowi w pracach i wręcz rzuciłbym wszystko, aby na dobre zanurzyć się w budowanie oprogramowania na GitHubie. Z Clojure programowanie stało się ponownie przyjemne, a GitHub tylko podsyca apetyt (albo to po prostu wymówka, że wcześniej się po prostu nie chciało - nieważne).

I właśnie powody tego zachwytu chciałbym przedstawić w najbliższą sobotę, 2 lutego, w Łodzi podczas imprezy Przyszłość w IT.

Zaczynam równo o 14:50 z trzema innymi wykładami - Marka Defecińskiego "Krótki przewodnik po referencjach", Marcina Zajkowskiego "Mobile first! - responsywne strony WWW" oraz Tomasza Wiśniewskiego "Microsoft – przyszłość IT zaczęła się już wczoraj". Jakoś nie mogę uwierzyć w przyszłość IT wokół Microsoftu (poza ich językiem F#, którego najbliższym odpowiednikiem na JVM mogłaby być Scala, której z kolei niestety wiele jeszcze brakuje, aby to porównanie było fair), więc to można sobie darować. Zostaje wykluczyć pozostałe dwa wykłady z Markiem i Marcinem, i tu obawiam się, że sam miałbym kłopot, co wybrać. Jeśli referencje dotyczą pakietu java.lang.ref, to sugeruję jednak udział w Marka wystąpieniu. O Marcinie nie mogę nic powiedzieć, więc wybór trudny.

Skołowani powinni losować między mną a Markiem :-) Zapraszam!