30 stycznia 2013

Społecznościowy rozwój oprogramowania z GitHub, Travis, Heroku i Clojure już w najbliższą sobotę w Łodzi

Baczni obserwatorzy z łatwością zauważą moje zachwycenie platformą GitHub i pomysłem społecznościowego podejścia do wytwarzania oprogramowania. Mnie to wciągnęło na dobre i każdy pomysł natychmiast pcham na GitHub'a. Lista otwartych projektów rośnie, podobnie jak mój zachwyt możliwościami. Wprost nie mogę oprzeć się udziałowi w pracach i wręcz rzuciłbym wszystko, aby na dobre zanurzyć się w budowanie oprogramowania na GitHubie. Z Clojure programowanie stało się ponownie przyjemne, a GitHub tylko podsyca apetyt (albo to po prostu wymówka, że wcześniej się po prostu nie chciało - nieważne).

I właśnie powody tego zachwytu chciałbym przedstawić w najbliższą sobotę, 2 lutego, w Łodzi podczas imprezy Przyszłość w IT.

Zaczynam równo o 14:50 z trzema innymi wykładami - Marka Defecińskiego "Krótki przewodnik po referencjach", Marcina Zajkowskiego "Mobile first! - responsywne strony WWW" oraz Tomasza Wiśniewskiego "Microsoft – przyszłość IT zaczęła się już wczoraj". Jakoś nie mogę uwierzyć w przyszłość IT wokół Microsoftu (poza ich językiem F#, którego najbliższym odpowiednikiem na JVM mogłaby być Scala, której z kolei niestety wiele jeszcze brakuje, aby to porównanie było fair), więc to można sobie darować. Zostaje wykluczyć pozostałe dwa wykłady z Markiem i Marcinem, i tu obawiam się, że sam miałbym kłopot, co wybrać. Jeśli referencje dotyczą pakietu java.lang.ref, to sugeruję jednak udział w Marka wystąpieniu. O Marcinie nie mogę nic powiedzieć, więc wybór trudny.

Skołowani powinni losować między mną a Markiem :-) Zapraszam!

1 komentarz:

 1. Proponuję nauczyć się Polskiego jako wstęp lub chociaż używać sprawdzania pisowni (błędy ortograficzne, składniowe i logiczne). Następnie dodałbym, że to chyba jakiś żart to Twoje stwierdzenie "Scala, której z kolei niestety wiele jeszcze brakuje, aby to porównanie było fair".

  (Tuż po tym zdaniu zapytał bym Cię czy nie chcesz zmienić dilera, bo to co dostajesz od obecnego powinieneś wyrzucić przez okno zaraz za swoim światopoglądem.. ale nie chcę Cię obrażać, obraziłeś się sam tym postem i na tym skończę moją opinię).

  Co do faktów..

  F# ma system typów, który jest po prostu słabszy niż ten w Scali. F# nie wspiera higher kinds.. Spróbuj np. w F# napisać odpowiednik:

  def map[F[_], B, C]

  albo napisz sobie odpowiednik sygnatury:

  @type Data.Traversable.sequence
  forall (t :: * -> *) (m :: * -> *) a. (Data.Traversable.Traversable t, Monad m) => t (m a) -> m (t a)

  w F#.

  Proponuję zacząć od dokształcenia się zanim zaczniesz cokolwiek mówić ludziom, którzy być może chcą się czegoś nauczyć.

  Linki poniżej, będą dobrym początkiem zanim zaczniesz "edukować" innych.

  http://stackoverflow.com/questions/168428/f-and-scala-comparison
  http://visualstudio.uservoice.com/forums/121579-visual-studio/suggestions/2228766-add-higher-order-generics-to-f-type-classes-
  http://en.wikipedia.org/wiki/Kind_%28type_theory%29
  http://en.wikipedia.org/wiki/Type_class

  OdpowiedzUsuń