15 stycznia 2013

Konferencyjna inauguracja roku 2013 w Łodzi na Przyszłość w IT

Ze strony IT-Supreme: "Firma IT-Supreme specjalizuje się w kompleksowym organizowaniu szkoleń, konferencji oraz targów pracy dla doświadczonych specjalistów.", co odczytuję jako bezpośrednia konkurencja dla Proidei - fundacji stojącej za konferencjami typu JDD oraz 4 Developers. Dodając do tego konferencje organizowane przez członków JUGów (nazwy i nazwiska pominę jako nazbyt oczywiste) rok 2013 zapowiada się niezwykle ciekawie konferencyjnie.

Wstęp należy czytać nie inaczej jak: "Jeśli trafiłeś na ciekawą rzecz podczas projektu i chciał(a)byś się tym pochwalić szerszej publiczności, to będzie okazja. Nie jedna, ale kilka. Trzeba jednak się zastanowić, przygotować i zgłosić temat."

Artur z IT-Supreme skontaktował się jakiś czas temu w sprawie mojego wystąpienia na konferencji "Przyszłość w IT" 2 lutego w Łodzi w hotelu Holiday Inn (ul. Piotrkowska 229/231) i z pewną dozą nieśmiałości (związanej jedynie z potencjalnym obłożeniem projektowym) zdecydowałem się zainaugurować sezon konferencyjny w 2013 z całkowicie nową prezentacją "Social development with Github, Travis, Heroku and Clojure".

Temat społecznościowego udziału w projektach trochę mnie wciągnął, szczególnie przez ostatnie 4 tygodnie urlopowe, i pomyślałem, że mógłbym "sprzedać" trochę wiedzy praktycznej, jak to tam bywa tak sobie kodować z użyciem "narzędzi" typu Github, Travis, Heroku oraz Clojure.

Jakoś tak mi przyszło korzystać ze wszystkich tych narzędzi podczas rozwoju projektu librarian-clojure, które możnaby śmiało określić nowoczesnymi - jest społecznościowe repozytorium kodów źródłowych Github z rozproszonym systemem wersjonowania kodów źródłowych - Gitem na pierwszym planie, jest system ciągłej integracji Travis-CI, jest chmura w postaci Heroku, aby podsumować całość językiem funkcyjnym na JVM - Clojure. Brakuje jedynie czegoś, co możnaby nazwać "Big Data" i miałbym komplet stosownie do roku 2013. Jak się pojawią użytkownicy w aplikacji, będzie i Big Data!

Doświadczenie w posługiwaniu się tymi narzędziami nabierałem przez ostatnie miesiące z różną intensywnością i przyznam szczerze, że mógłbym rzucić robotę na rzecz dalszego studiowania wymienionych narzędzi. Wciągnęło mnie i chce mi się programować każdego dnia! Kod pozostawia wiele do życzenia i git commit oraz push idzie ze zmianami, które śmiało możnaby wykorzystać na szkoleniu "Jak NIE pisać oprogramowania", ale skoro postępy są, dług technologiczny odnotowuję w Issues i w końcu dołączył nowy członek do projektu, więc jest git! Niech się wstydzą Ci, co widzą! :-)

Zapraszam do udziału w mojej prezentacji tematu społecznościowego rozwoju oprogramowania w Łodzi. Podzielę się doświadczeniami i z przyjemnością wprowadzę w arkana posługiwania się wspomnianymi narzędziami. Jak napisał organizator: "Dla uczestników wstęp na imprezę jest bezpłatny. Wystarczy się zarejestrować przez stronę http://it-s.com.pl/formularz-dla-ucze-2-ii-2013-lodz/". Spotkajmy się i pogadajmy o ciekawych rzeczach!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz