21 maja 2012

Jutro spotkanie Warszawa JUG ze mną i Clojure

Warszawska Grupa Użytkowników Technologii Java (Warszawa JUG)
Warszawska Grupa Użytkowników Javy (Warszawa JUG) zaprasza na 94. spotkanie, które odbędzie się w najbliższy wtorek, 22 maja o godzinie 18:00 w sali 3180 Wydziału MIM UW przy ul. Banacha 2 w Warszawie.

Temat: Budowanie aplikacji (Java EE 6) z Clojure
Prelegent: Jacek Laskowski

Spotkanie ma być okazją do poznania Clojure od strony jego wsparcia dla bytów javowych. Aplikacje korporacyjne Java EE korzystają z mechanizmów języka Java, więc jeśli tylko udowodnimy tezę, że można tworzyć byty javowe w Clojure i to całkiem przyjemnie, to całkiem przyjemne może być budowanie aplikacji korporacyjnych z wykorzystaniem obu - Java EE 6 i Clojure.

OSTRZEŻENIE: Należy oczekiwać użycia Java EE jedynie jako tła dla wprowadzenia do Clojure. Dla wielu użycie Java EE w tytule może być zdecydowanie na wyrost i służy autorowi jako narzędzie do przykucia uwagi. Równie dobrze możnaby użyć innego chwytliwego terminu, które
kojarzy się z Javą.

Jacek Laskowski jest założycielem i współprowadzącym Warszawskiego JUGa. Interesuje się Javą w wydaniu podstawowym (Java SE) i korporacyjnym (Java EE), a od kilku lat zadużony w programowaniu funkcyjnym z Clojure (i w tle F#). Swoje przemyślenia publikuje na polskojęzycznym blogu Jacek Laskowski jawnie oraz angielskojęzycznym Japila :: verba docent, exempla trahunt. Krótkie myśli znajdziesz na kanale @jaceklaskowski. Występuje podczas polskich konferencji, co traktuje jako wyróżnienie i miejsce prezentacji własnych poglądów. Będzie wdzięczny za wszelkie komentarze do jego publicznych aktywności.

Planowany czas prezentacji to dwie godziny, po których planuje się 15-30-minutową dyskusję.

Wstęp wolny

Zapraszam w imieniu swoim i grupy Warszawa JUG!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz