05 marca 2012

89. spotkanie Warszawa JUG - Jacek Laskowski z "Funkcyjny Clojure z Javą, Leiningen, Counterclockwise, Midje i Compojure"

Warszawska Grupa Użytkowników Technologii Java (Warszawa JUG)
Warszawska Grupa Użytkowników Javy (Warszawa JUG) zaprasza na 89. spotkanie, które odbędzie się w najbliższy wtorek, 6 marca o godzinie 18:00 w sali 3180 Wydziału MIM UW przy ul. Banacha 2 w Warszawie.

Temat: Funkcyjny Clojure z Javą, Leiningen, Counterclockwise, Midje i Compojure
Prelegent: Jacek Laskowski

Prezentacja ukaże Clojure jako język funkcyjny na JVM do zastosowań w naszych codziennych zadaniach projektowych. Wspólnie poznamy programowanie funkcyjne jako podejście do budowania aplikacji w Clojure z Eclipse i Counterclockwise, z narzędziem do zarządzania projektami Clojure - Leiningen, TDD z Midje, współpracę Clojure z Javą w obu kierunkach - od i do Javy oraz budowanie aplikacji webowej z Compojure. Sądzić, że będzie w prezentacji garść kodu źródłowego w Clojure nie byłoby dalekie od prawdy. Proszę o przygotowanie dociekliwych pytań z umiejętnym wpasowaniem się z nimi w dwie godziny spotkania.

Jacek Laskowski jest założycielem i liderem Warszawskiego JUGa. Interesuje się Javą w wydaniu podstawowym (Java SE) i korporacyjnym (Java EE), a od ponad roku zadużony w programowaniu funkcyjnym z Clojure (i w tle F#). Swoje przemyślenia publikuje na polskojęzycznym blogu Jacek Laskowski jawnie oraz angielskojęzycznym Japila :: verba docent, exempla trahunt. Krótkie myśli znajdziesz na kanale @jaceklaskowski. Występuje podczas polskich konferencji, co traktuje jako wyróżnienie i miejsce prezentacji własnych poglądów. Będzie wdzięczny za wszelkie komentarze do jego publicznych aktywności.

Planowany czas prezentacji to dwie godziny, po których planuje się 15-30-minutową dyskusję.

Wstęp wolny

Zapraszam w imieniu swoim i grupy Warszawa JUG!