02 września 2011

Instalacja środowiska programistycznego MOTODEV Studio for Android 2.2.2

Ostatni wpis na temat moich początków w obszarze aplikacji mobilnych z Androidem w roli głównej, sprowokował dwa komentarze, z których jeden sugerował zainteresowanie MOTODEV Studio for Android 2.2.2 - zintegrowane środowisko programistyczne do tworzenia aplikacji na Androidzie (wersje od 1.1 do 3.1), oparte na Eclipse IDE (Helios i Indigo), całkowicie darmowe i dostępne na Mac OS X (oraz MS Windows i Linux).

Bez większego dumania nad sensownością wyboru IDE (mam już IntelliJ IDEA z odpowiednim wsparciem narzędziowym oraz wzbogaconego Eclipse IDE z wtyczką ADT Plugin for Eclipse) pobrałem wersję MOTODEV Studio for Android v2.2.1 (64-bit) dla Mac OS X. Instalacja płynna jak przystało na produkt, który zachęca do dalszej współpracy.

Instalacja sprowadziła się do wybrania języka, w jakim ma być prowadzona...

...oraz inne detale, które najzwyczajniej w świecie zaakceptowałem.

Uruchomienie środowiska to kolejny trywiał - wybram taką malutką ikonkę przypominającą kształtem ikonę GWT, tyle że tym razem zamiast G jest M i nie na boku, ale froncie.

Później już jak w Eclipse IDE - wybieramy katalog (przestrzeń) roboczą, aby po tym przejść do wskazania na katalog z Android SDK.

Uruchomienie kończy się pojawieniem widoku Welcome.

Wciskamy przycisk MOTODEV STUDIO, aby naszym oczom pojawiła się perspektywa MOTODEV Studio for Android.

Jest kilka odnośników, wśród których znaleźć można Android.com oraz StackOverflow, więc będzie łatwiej odnaleźć się w dostępnej literaturze.

Jeśli to miałoby wyznaczać moje odczucia odnośnie łatwości pracy z Androidem, byłoby niezwykle trywialnie. Kontynuuję prace poznawcze, tym razem już bogatszy o MOTODEV Studio for Android 2.2.2. Jutro pierwsza aplikacja.