04 czerwca 2009

49. spotkanie Warszawa JUG - IncuBIT rozpoczyna, a po kwadransie "Praktyki Zwinnego Programisty" Pawła Lipińskiego

Warszawska Grupa Użytkowników Technologii Java (Warszawa JUG) zaprasza na 49. spotkanie, które odbędzie się 09.06.2009 (wtorek) o godzinie 18:00 w sali 5440 Wydziału MIMUW przy ul. Banacha 2 w Warszawie.

Temat prezentacji: Praktyki Zwinnego Programisty
Prelegent: Paweł Lipiński

Przed wystąpieniem Pawła o praktykach gościem specjalnym będzie przedstawiciel firmy IncuBIT.pl - inkubatora innowacyjnych technologii z zakresu Internet/Mobile współfinansowanym z PO IG 3.1. Jest to organizacja non–profit, której celem jest wspieranie pomysłowych i energicznych ludzi w realizacji ich pomysłów. Wystąpienie zajmie 15 minut i jej celem jest przedstawienie możliwości skorzystania z funduszy Unii Europejskiej do finansowania własnych przedsięwzięć.

Dalsza część spotkania to występ Pawła Lipińskiego z jego tematem agile'owym. Paweł opowie o wszystkich głównych zagadnieniach związanych z pracą w zwinnym/agile'owym zespole. Pokaże jak wygląda zwinny projekt zarówno od strony zarządzania (organizacja zespołu, pracy, komunikacji z klientem, planowanie i estymacja wymagań) jak i praktyk programistycznych (TDD, programowanie w parach, ciągła integracja, itp.) Opowie o różnicach w pracy między klasycznym projektem i zespołem programistycznym i pracy w środowisku agile'owym.

Paweł Lipiński jest programistą, architektem, trenerem zespołów programistycznych. Przez ostatnie lata pracował jako agile coach oraz architekt aplikacji i systemowy, głównie przy systemach klasy enterprise. Aktualnie pracuje w firmie Pragmatists (będąc przy okazji jej właścicielem), która zajmuje się usługami dla zespołów programistycznych (coaching, szkolenia, prowadzenie zespołów), pomocą przy projektach typu 'death march', oraz tworzeniem oprogramowania z wykorzystaniem zwinnych metodyk i praktyk. Posiada certyfikat Certified Scrum Practitioner i niezliczone techniczne certyfikaty głównie ze świata Java/JEE.

Planowany czas prezentacji to 1,5 godziny, po której planuje się 15-30-minutową dyskusję.

Wstęp wolny!

Zapraszam w imieniu prelegenta i grupy Warszawa JUG!