01 grudnia 2008

37. spotkanie Warszawskiej Grupy Użytkowników Technologii Java (Warszawa JUG)

Warszawska Grupa Użytkowników Technologii Java (Warszawa JUG) zaprasza na 37. spotkanie, które odbędzie się 02.12.2008 o godzinie 18:00 w sali 5440 Wydziału MIMUW przy ul. Banacha 2 w Warszawie.

Temat prezentacji: Java Native Interface, czyli dlaczego Java jest zależna od platformy
Prowadzący: Damian Szczepanik

Podczas prezentacji należy oczekiwać wiadomości wprowadzających do Java Native Interface (JNI), jak można go wykorzystać, gdzie i w jakich przypadkach jest niezbędny oraz kiedy należy się trzymać od niego z daleka. Z upływającym czasem pojawi się więcej praktyki. Zostanie zaprezentowane, co należy pobrać z Sieci i jak skonfigurować, aby móc korzystać z możliwości JNI w swoim IDE. Dla tych, których tematyka zainteresuje bardziej, garść porad. Dla tych, których nie zainteresuje (czytaj nie wykażą podczas spotkania chęci współpracy), będzie "wyjściówka" - nie wyjdą ze spotkania, dopóki nie odpowiedzą na pytania dotyczące JNI :) Tym samym uczestnicy zostali ostrzeżeni.

Lektura (nie)obowiazkowa: Java Native Interface w Wikipedii.

Historia Damiana z Javą zmieniała się jak w kalejdoskopie, co pozwoliło mu poznać jej wszystkie trzy oblicza. Zaczynalem, jak wszyscy, od SE, ale dość szybko dane mu było poznać tajniki pisania oprogramowania na platformie ME. W czasie studiów prowadził wykopaliska na terenie EE i pewnie tak zostałoby do dziś, gdyby nie firma Samsung, gdzie od prawie trzech lat tworzy oprogramowanie do telewizorow cyfrowych (!) Damian jest programistą z zawodu, integratorem kodu z doświadczenia, a (jak nikt nie patrzy) zarzadza systemem kontroli wersji. Podsumowując, ciekawa osóbka, której niewysłuchać to zgrzeszyć.

Planowany czas prezentacji to 1,5 godziny, po której planuje się 15-30-minutową dyskusję.

Wstęp wolny!

Zapraszam w imieniu grupy Warszawa JUG!