01 marca 2008

XXVI spotkanie Warszawskiej Grupy Użytkowników Technologii Java (Warszawa JUG)

Warszawska Grupa Użytkowników Technologii Java (Warszawa JUG) zaprasza na XXVI spotkanie, które odbędzie się 4.03.2008 o godzinie 18:00 w sali 5440 Wydziału MIMUW przy ul. Banacha 2 w Warszawie.

Temat prezentacji: Automatyzacja testów webowych
Prowadzący: Tomek Kaczanowski

Celem spotkania jest przedstawienie narzędzi do testów webowych oraz sposobu, w jaki można ich uruchamianie włączyć w proces automatycznego budowania projektu. W szczególności prezentacja obejmie następujące zagadnienia:
  • Odpowiedź na pytania "czym są testy webowe?, po co mi one?, jakie jest ich miejsce w całej różnorodności testów ?"
  • Użycie Selenium i Webtest Canoo do pisania testów webowych, wraz z porównaniem ich możliwości, wskazaniem silnych i słabych stron
  • Przejście od testów "z ręki" do pełnej automatyzacji
  • Pokaz "idealnego projektu" czyli projekcja marzeń prowadzącego, który opowie jak chciałby żeby to działało
  • Punkt ostatni, w którym prowadzący poskarży się, że w życiu różnie bywa i pokaże co można zrobić, gdy opisany powyżej ideał jest nieosiągalny
Prezentację poprowadzi Tomek Kaczanowski, który jest programistą Javy (certyfikaty SCJP i SCWCD) w firmie eo Networks. Tomek od dłuższego czasu śledzi (czyta i wypróbowuje na własnym kodzie) wszystko co związane z testami - zwłaszcza jednostkowymi, ale jak widać nie tylko. Uczuciowo związany z nurtem XP/Agile i...rodzinnym Krakowem.

Planowany czas prezentacji to 1,5 godziny, po której planuje się 15-30-minutową dyskusję.

Wstęp wolny!

Zapraszam w imieniu Tomka i całej grupy Warszawa JUG!