31 maja 2014

Krakowskie Scalania z Natek.pl w Krakowie 7 czerwca

Z nieukrywaną przyjemnością firma Natek oraz Jacek Laskowski mają zaszczyt zaprosić na krakowskie scalania w dniu 7 czerwca (sobota) w Krakowie, które tym samym po raz pierwszy zagości poza granicami Warszawy!

Spotkanie jest całkowicie bezpłatne. Wymagana jest jednak rejestracja, która dostępna jest pod adresem http://krakowskiescalanie.eventbrite.com. Nie zwlekaj. Zarejestruj się już dziś!

Celem projektu scalania oraz serii spotkań pod parasolem Warszawa Scala User Group jest nauka programowania w języku Scala przez rozwiązywanie krótkich zadań programistycznych w tym języku. "W grupie raźniej!" - mawiają, a praktyczne podejście do nauki języka Scala pozwala na skrócenie czasu na rozpoznanie języka. Dyskusje przed, w trakcie oraz po rozwiązaniu zadania są kluczowym elementem uczącym w tych spotkaniach. Uważamy, że możliwość porównywania rozwiązań i zasięgnięcie języka pozwalają na znaczne skrócenie czasu poznania Scali.

Co jest potrzebne, aby uczestniczyć w spotkaniu? Przynieś laptopa z zainstalowanym środowiskiem IntelliJ IDEA z wtyczką do Scali (lub Eclipse, NetBeans, czy inne IDE) oraz sbt 0.13.5. Zalecane (ale nie wymagane) jest wcześniejsze pobranie (git clone git@github.com:jaceklaskowski/scalania.git) projektu scalania i uruchomienie sbt test:update w katalogu projektu.

Podczas spotkania będziemy wspólnie poznawać język Scala przez grupowe rozwiązywanie krótkich zadań programistycznych (zestaw zadań S-99: Ninety-Nine Scala Problems, Scala Koans, ćwiczenia z książki "Functional Programming in Scala", ćwiczenia do szkolenia "Scala i programowanie funkcyjne") oraz implementacji metod ze Scala API znając wyłącznie ich nazwę i sygnaturę (a czasami jedynie sygnaturę).

Wsparcie sieciowe, lokalowe i żywnościowe zapewnia nam firma Natek.

Przyjdź i przekonaj się, jak doświadczenie prowadzącego zebrane przy organizacji serii podobnych spotkań w Warszawie oraz sama znajomość języka Scala przydadzą się Tobie w nauce. Jednym kosztem jest Twój czas, a dzięki temu spotkaniu możesz poświęcić go tylko tyle, ile faktycznie potrzebne.

Jest tylko 20 dostępnych miejsc i jedyna szansa na uzupełnienie wiedzy o Scali w tak miłej atmosferze! Nie zwlekaj z podjęciem decyzji i zarejestruj się już dziś!

Zapraszamy!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz